کد خبر: ۱۵۹۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس خبر داد:

ارتقاء ۲۶ پله‌ای فارس در رفع تداخلات اراضی

معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: از ارتقاء ۲۶ پله‌ای فارس در رفع تداخلات اراضی خبر داد و گفت: سازمان امور اراضی کشور یکی از سازمان‌های بسیار موثر و تاثیرگذار در حوزه جهاد کشاورزی است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، عبدالعلی کریمی معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در گردهمایی روسای اداره آمار و اطلاعات امور اراضی سراسر کشور در شیراز که با حضور رضا افلاطونی، رئیس سازمان امور اراضی کشور برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت امور اراضی استان فارس با توجه به گستردگی استان و حجم اراضی کشاورزی همیشه یکی از مدیریت‌های خوب در سطح کشور بوده است.

وی با بیان این‌که سازمان امور اراضی کشور یکی از سازمان‌های بسیار موثر و تاثیرگذار در حوزه جهاد کشاورزی است، افزود: این سازمان فراوزارتخانه‌ای است زیرا که زمین برای فعالیت‌های بسیار مختلفی در سطح کشور تامین می‌کند.

ارتقاء 26 پله‌ای فارس در رفع تداخلات اراضی

کریمی با تاکید بر این‌که زمین یکی از موضوعات بسیار اساسی و مهم است که به عنوان بستر سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، اظهار کرد: هر اقدامی که برای سرمایه‌گذاری می‌خواهد انجام شود روی زمین انجام می‌شود و این موضوع باعث شده که حساسیت بسیار زیادی روی بحث زمین وجود داشته باشد.

معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در ادامه با بیان اینکه استان فارس یکی از پهناورترین استان‌های کشور است و چیزی در حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد و دومین استان تامین کننده مواد غذایی کشور به شمار می‌آید، ابراز کرد: بخش اعظم از این اراضی فعلا از گردونه کشاورزی خارج شده و فرو نشست‌های عجیبی در استان رخ داده، امیدواریم با مدیریت صحیح جلوی پیشرفت این کار را بشود گرفت.

کریمی یاد و خاطره رزمندگان سنگرساز بی‌سنگر در جهاد سازندگی در زمان جبهه و جنگ را نیز گرامی داشت و افزود: بیش از ۲۴۰ شهید جهاد سازندگی دراستان فارس داریم و ۱۵ هزار نفر شهید در سراسر استان فارس به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم شده است.
انتهای پیام/
نظرات بینندگان