کد خبر: ۱۵۹۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
نماینده ولی فقیه در استان فارس:

شعر، هنر و حتی دانش موسیقایی حافظ در خدمت قرآن و دین بوده است

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: حفظ قرآن افتخار حافظ شیرازی است و این شخصیت در کنار جایگاه شعر و شاعری خود چهره‌ای متدین دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در  دیدار با آیت‌الله دژکام،به نمایندگی از رئیس‌جمهور، حکم عضویت نماینده ولی فقیه در استان فارس را به عنوان رئیس هیات امنای انجمن مفاخر فرهنگی این استان به وی اهدا کرد.

انجمن مفاخر فرهنگی در روشنگری شخصیت حافظ شیرازی بکوشد

آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز در این دیدار گفت: شعر، هنر و حتی دانش موسیقایی حافظ در خدمت قرآن و دین بوده، اما جریانات، نسبت‌های نامربوطی به این چهره فرهنگی ایران می‌دهند که باید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در تلطیف و روشنگری این مسیر کوشش کند.

آیت الله دژکام افزود: حفظ قرآن افتخار حافظ شیرازی است و این شخصیت در کنار جایگاه شعر و شاعری خود چهره‌ای متدین دارد.

وی ادامه داد: شمار بالای بزرگان در استان فارس سبب شده تا برخی از آن‌ها مغفول بمانند و نهاد انجمن آثار و مفاخر فرهنگی می‌تواند با شناسایی دقیق این مفاخر آن‌ها را تجلیل و معرفی کند.

امام جمعه شیراز گفت: با همت این انجمن شرایطی فراهم شود که همه این مشاهیر و چهره‌ها به چشم آیند و در معرض معرفی بیشتر به جامعه و نسل جدید قرار گیرند.

آیت الله دژکام تاکید کرد: ضروری است که به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دیگر نهاد‌های فرهنگی استان فارس، همه عرصه‌های فکری و ذائقه‌های فرهنگی استان به خصوص جریان حکمت متعالیه مورد توجه واقع شود و در کنار فقه و فقها به فلاسفه و عرفا نیز توجه شود.

شعر، هنر و حتی دانش موسیقایی حافظ در خدمت قرآن و دین بوده

وی یادآور شد: انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از جمله آثار مکتوبِ معتبر و نمونه عالی کتاب‌های موجود در کشور است و باید این رویه فرهنگی و علمی همچنان تقویت شود.

امضای تفاهم نامه انجمن مفاخر فرهنگی با استاندار فارس

در سفر رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به شیراز، با هدف تحقق اهداف توسعه فرهنگی استان فارس در زمینه معرفی و بزرگداشت عالمان و متفکران استان و برقراری و گسترش همکاری و هم‌افزایی؛ تفاهم نامه‌ای بین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور به نمایندگی محمد شالویی و محمد هادی ایمانیه استاندار امضا شد.

در این نشست که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز حضور داشت، احکام اعضای این انجمن نیز به آن‌ها اهدا شد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان