کد خبر: ۱۵۹۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
سرپرست معاونت گردشگری فارس خبر داد:

آغاز طرح ساماندهی خانه‌ مسافرهای شیراز

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آغاز طرح ویژه ساماندهی و نظارت بر خانه‌ مسافرهای شیراز خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی «شیرازه»، روح الله روانشاد سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  فارس با بیان کرد: این طرح، باهدف جلوگیری از اخلال در فعالیت سایر واحدهای اقامتی شیراز و شناسایی و معرفی خانه‌هایی که بدون مجوز اقدام به پذیرش مسافر می‌کنند اجرایی شد.

روانشاد ادامه داد: هدف نهایی این طرح تعیین تکلیف واحدها و فراهم کردن شرایط برای دریافت مجوز از سوی واحدهای دارای شرایط است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: در این راستا گروه‌های نظارتی با حضور کارشناسان و بازرسان گردشگری این اداره کل، شهرداری شیراز، جامعه حرفه‌ای هتلداران وهتل آپارتمان‌ها و انجمن حرفه‌ای مهمانپذیرداران استان و با مدیریت و برنامه‌ریزی معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری و فرمانداری شهرستان شیراز بازدیدهای نظارتی خود از این خانه‌ها را آغاز کرده‎‌اند.

آغاز طرح ساماندهی خانه‌ مسافرهای شیراز

روانشاد افزود: تیم‌های نظارتی با مراجعه به خانه‌هایی که اقدام به پذیرش مسافر می‌کنند، اطلاعات واحدهای موردنظر را در قالب فرم‌های پیش‌بینی‌شده ثبت و با تعیین مهلت زمانی مشخص، به مالکان این خانه‌ها برای مراجعه برای دریافت مجوز تذکر می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت مراجعه نکردن در مهلت مقرر و ادامه فعالیت غیرقانونی، هماهنگی‌های لازم برای تعیین تکلیف و تعطیلی مکان با دستگاه‌های قضایی و انتظامی انجام می‌شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان