کد خبر: ۱۵۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

قیمت‌ها در بازار مسکن روند کاهشی به خود گرفت

نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به کاهش قیمت مسکن در روزهای اخیر، گفت: عرضه مسکن در بازار افزایش یافته و بازار مسکن در دست مصرف کننده است و خریداران دارای قدرت انتخاب بیشتری هستند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،داوود بیگی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه‌ای در مورد بازار مسکن، افزود: سیاست‌های حمایتی دولت از یک سو و رکود بازار در بخش مسکن موجب شده تا با تداوم این روند شاهد عدم افزایش قیمت مسکن در سال جاری باشیم.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی باتوجه‌به اینکه دلالان و سوداگران نمی‌توانند از یک سو واحدهای خود را بفروشند و از سوی دیگر باتوجه‌به اینکه از آینده مسکن بی‌اطلاع هستند، دیگر نمی‌توانند واحدهای خود را احتکار کنند، بنابراین اقدام به فروش واحدهای خود می‌کنند.

نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه عرضه مسکن در بازار افزایش داشته است، گفت: با رشد عرضه‌ها، قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفتند و خریداران دارای قدرت انتخاب بیشتری هستند؛ بنابراین بازار امروز مسکن در دست مصرف‌کننده‌ها است.

بیگی نژاد تأکید کرد: کاهش قیمت مسکن منوط به کاهش قیمت مصالح و عوامل دیگر است که دولت در سطح بسیار وسیع در حال پیگیری این موضوع است تا هزینه ساخت را کاهش دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان