کد خبر: ۱۵۹۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۲
رئیس قرارگاه اربعین حسینی خبر داد؛

ثبت‌نام موکب‌های اربعین آغاز شد

رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات‌عالیات از آغاز ثبت‌نام داوطلبان برپایی موکب و تمدید پروانه‌های موکب داری ادوار گذشته خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی شیرازه،مجید نامجو رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات‌عالیات گفت: علاقه‌مندان به برپایی موکب و مسئولان مواکبی که سال‌های گذشته پروانه موکب داری دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب داری به نشانی www.mokeb.atabat.org، نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین حسینی ۱۴۰۲ اقدام کنند.

وی افزود: باهمت خیران، هیئت‌های مذهبی و خادمان موکب‌ها در سراسر کشور، برنامه‌ریزی‌شده است تا بااستعداد بیش از ۳ هزار موکب، خدمات اسکان و تغذیه به زائران اربعین حسینی امسال ارائه شود. وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و تفاهمی که با مسئولان عراقی به امضا رسیده است، عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موکب‌ها از ۲۵ محرم آغاز و تا ۵ صفر از مرزهای شلمچه و مهران و در صورت نیاز مرز خسروی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بعدازاین تاریخ اگر نیاز به ارسال بود، همچون سال گذشته از طریق مرز سومار عملیات ارسال اقلام و تجهیزات موکب‌ها صورت خواهد گرفت.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات‌عالیات افزود: موکب‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند تا خدمات اسکان و تغذیه را از دهم صفر آغاز کرده و تا بیست سوم ماه صفر ادامه دهند. نامجو تصریح کرد: به این منظور ۱۰ قرارگاه در داخل و خارج کشور فعال خواهند شد که از این تعداد ۴ قرارگاه نجف، کربلا، کاظمین و سامرا در عراق و ۶ قرارگاه در ایران قرار دارند.

وی گفت: از ۶ قرارگاه داخل کشور ۵ قرارگاه در استان‌ها و مرزهای خروجی شامل خوزستان (مرز چزابه و شلمچه)، ایلام (مرز مهران)، کرمانشاه (مرز خسروی)، کردستان (مرز باشماق) و آذربایجان غربی (مرز تمرچین) و یک قرارگاه ویژه زائران خارجی در مرز ورودی سیستان و بلوچستان (مرز میرجاوه و ریمدان) فعال خواهند شد.

رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات‌عالیات اظهار کرد: باتوجه‌به گرمای هوا، تأمین آب و یخ و اسکان، اولویت اصلی کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی است.

نامجو گفت: توصیه اکید ما به مواهب این است که باتوجه‌به گرمای هوا، برای تهیه تجهیزات تهویه‌مطبوع و لوازم سرمایشی و تأمین آب و یخ برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند. رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات‌عالیات با بیان اینکه بازدیدهای دوره‌ای از مرزها صورت‌گرفته و نیازسنجی‌های لازم انجام شده است تأکید کرد: خدمات‌دهی برای زائران بر اساس برنامه زمان‌بندی که ستاد مرکزی اربعین حسینی ابلاغ خواهد کرد، اجرایی خواهد شد.

نامجو یادآور شد: از زمستان سال گذشته با تشکیل قرارگاه مرکزی اربعین حسینی در ستاد توسعه و بازسازی عتبات و برگزاری انتخابات نمایندگان موکب‌های سراسر کشور و تشکیل شورای راهبردی کواکب برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اربعین ۱۴۰۲ در کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه آغاز شد.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، اربعین
نظرات بینندگان