کد خبر: ۱۵۹۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس:

تامین واحدهای مسکونی استیجاری ارزان قیمت در فارس در دستور کار است

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در راستای اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و اهمیت عرضه واحدهای مسکونی خالی ، تامین واحدهای مسکونی استیجاری با قیمت مناسب به عنوان یک اولویت در دستور کار مدیران ارشد استان است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مرتضی شریفی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در حاشیه جلسه ساماندهی واحدهای مسکونی خالی از سکنه در شیراز  افزود: استان فارس در تعداد خانوارهای ساکن در منازل استیجاری بعد از استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان در رتبه چهارم قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی از راه های کنترل قیمت اجاره در دراز مدت جلوگیری از مهاجرت به شهرهای بزرگ است که ضرورت دارد یک برنامه جدی برای اشتغال و درآمدزایی در شهرهای مهاجرپذیر  وجود داشته باشد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اظهارکرد: یکی از راه‌های دیگر کاهش اجاره بها، افزایش تعداد واحدهای مسکونی استیجاری به شکل انبوه است.

تامین واحدهای مسکونی استیجاری ارزان قیمت در فارس در دستور کار است
وی افزود: در اجرای این قانون بحث کسب درآمد دنبال نمی‌شود و هدف اصلی کمک به عرضه واحدهای مسکونی است.

او ادامه داد: با هماهنگی که در استان در این خصوص ایجاد شده در کوتاه مدت شاهد عرضه تعداد زیادی واحد مسکونی خواهیم بود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ، نظارت بر عملکرد بنگاه‌ها و مشاوران املاک را نیز از دیگر راه های کنترل اجاره مسکن دانست و گفت: در این راستا نیز از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۱۲۶ بنگاه معاملاتی املاک غیرمجاز در شیراز شناسایی و پلمب شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان