کد خبر: ۱۵۹۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
مدیر عامل توزیع برق شیراز خبر داد:

قطع برق ۱۲ اداره دولتی پر مصرف در شیراز

مدیر عامل توزیع برق شیراز از قطع برق ۱۲ اداره دولتی که الگوهای تعیین شده مدیریت مصرف را رعایت نکردند خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدرضا سلاحی مدیر عامل توزیع برق شیراز، گفت: بر اساس مصوبه هیات محترم وزیرانT ادارات و دوایر دولتی ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی در ساعات غیراداری (بعد از ساعت ۱۳) هستند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح علاوه بر مدیریت بار مشترکین اداری، پیشگام بودن ادارات و موسسات دولتی و نیمه دولتی در مدیریت مصرف برق و ارائه الگوی عملی از خود بدنه دولت است.

سلاحی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح تا کنون برق ۱۲ اداره قطع شده است گفت: انتظار به حق شهروندان این است که دستگاه‌های دولتی در مدیریت بار باید الگو باشند.

مدیر عامل برق شیراز گفت: این طرح که از ۱۵ خرداد شروع شده است تا ۱۵شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تاکنون روزانه تا ۱۵ مگاوات کاهش پیک ناشی از مدیریت بار توسط مشترکین اداری داشته‌ایم که امیدواریم با همکاری بیشتر ادارات و سازمان‌های دولتی این میزان با افزایش تعامل به ۲۵مگاوات افزایش یابد.

سلاحی خاطرنشان کرد: انشعاب برق اکثر مشترکین بزرگ اداری دارای کنتور هوشمند با قابلیت کنترل‌پذیری و فرمان‌پذیری است و بر اساس تنظیماتی که به صورت پیش فرض (۳۰ درصد و ۶۰ درصد) بر روی کنتورها اعمال شده است، در صورت تجاوز از میزان مجاز به صورت خودکار اعمال مدیریت بار صورت میگیرد.

مدیر عامل برق شیراز همچنین ضمن تشکر از حمایت‌های مقتدرانه استاندار و مدیران مرتبط ، سازمان‌های نظارتی و امنیتی گفت: خوشبختانه فضای مفاهمه خوبی در این خصوص حاکم است و امیدوار هستیم معدود اداراتی که الگوی مجاز مصرف را رعایت نکرده‌اند نسبت به اصلاح مصرف خود اقدام نمایند اما در صورت استمرار عدم رعایت الگوی تعیین شده اسامی این مشترکین علاوه بر قطع ، اعلام عمومی خواهد شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان