کد خبر: ۱۵۹۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
وزیر میراث‌فرهنگی موافقت کرد:

صدور مجوز موقت برای حل مشکلات خانه‌های بوم‌گردی

در جریان سفر دو روزه وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری از فارس و بازدید میدانی از محور شمال غرب و سپیدان مشکلات خانه‌های بوم‌گردی استان مطرح و درباره روند صدور مجوز بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی در این سفر با انتقاد به وضعیت خانه‌های بوم‌گردی بدون مجوز و شنیدن مشکلات آنان، طی تماس با رئیس انجمن حرفه‌ای بوم‌گردی کشور و عدم ارائه راهکار قانونی توسط این تشکل، طرح مطروحه توسط فارس را باهدف تعجیل در ساماندهی این خانه‌ها پذیرفت.

ازآنجاکه طی مراحل قانونی صدور مجوز مشکلاتی را برای این عزیزان فراهم کرده است مقرر شد تا زمانی که مسئولان کشوری تدبیری برای این موضوع بیندیشند مجوزات موقت برای این عزیزان صادر شود.

ضرغامی گفت: این مجوزها به‌صورت شش‌ماهه با درنظرگرفتن حق‌وحقوق سایر دستگاه‌ها و برای تشکیل پرونده اولیه و تشویق متقاضیان برای سیر مراحل قانونی است.

وی، اختیارات لازم را برای حل این مشکل به مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سپرد و مقرر شد مدیرکل میراث این فرایند را مکتوب و به وزارتخانه منعکس و پس از اجرا در صورت موفقیت، به کل کشور تسری یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان