کد خبر: ۱۵۹۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۲
فرماندار ویژه شهرستان لارستان خبر داد:

تخصیص ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در بخش بیرم

فرماندار ویژه شهرستان لارستان گفت: از زمان وقوع سیل در بیرم تاکنون، ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی مختلف برای این بخش تعریف و حدود ۱۶۱ میلیارد تومان آن اجرایی و محقق شده است.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌های پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، داریوش دهقان فرماندار ویژه لارستان در جمع مردم بیرم از توابع شهرستان لارستان گفت: از زمان وقوع سیل در بیرم تاکنون، ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی مختلف برای این بخش تعریف و حدود ۱۶۱ میلیارد تومان آن اجرایی و محقق شده است.


وی ابراز امیدواری کرد که مابقی این پروژه‌ها، امسال محقق شود، اضافه کرد: پروژه‌های جدیدی را قطعاً در حوزه‌های بهسازی و جاده‌سازی مصوب خواهیم کرد.
 

فرماندار ویژه لارستان در مورد مشکل آب بیرم گفت: منابع آبی در بیرم، هم از لحاظ کمی و هم کیفی تعریفی ندارد، بنابراین باید از سایر نقاط آب بیاوریم که امنیت آینده بیرم هم از نظر صنعت و هم شرب تأمین شود.


دهقان گفت: در حال حاضر، یک حلقه چاه آبفای روستایی و دو حلقه چاه کشاورزی در مدار قرار دارد، اما کمیت در سطح مناسبی نیست، برای کمک به تأمین آب نقطه‌ای برای حفر چاه مشخص و کار به مناقصه گذاشته شده است و به‌زودی عملیات اجرایی آغاز می‌شود.


وی با اشاره به انجام طرح مطالعات زیست‌محیطی و پدافند غیرعامل انتقال آب سد سلمان فارسی به بخش بیرم، گفت: به دنبال اخذ موافقت کمیسیون ماده ۲۳ هستیم. البته اتفاق مهم اینکه استاندار فارس قصد دارد که این طرح را به‌عنوان یکی از مصوبات سفر دوم هیئت دولت به فارس مطرح کند.


دهقان گفت: تلاش خواهیم کرد که برای تأمین آب مورد نیاز بیرم، هم از آب‌شیرین‌کن، هم چاهی که وارد مدار می‌کنیم و هم از آب سد سلمان فارسی و خلیج‌فارس استفاده کرده و این مشکل را حداقل تا سال ۱۴۰۴ رفع کنیم.


وی با بیان اینکه اشاره به انتظارات مردم در خصوص راه دسترسی، پاسخ مناسب به این نیاز را یکی از اولویت‌ها ذکر و خاطرنشان کرد: مدیرکل بنیاد مسکن فارس وعده داده که طی یک ماه آینده ۱۰۰۰ تن سیمان برای تأمین نیاز خانه‌های آسیب‌دیده از سیل به بیرم اختصاص یابد.
 

فرماندار ویژه لارستان، حفر چاه گاز در بیرم که با پیگیری نماینده مردم این شهرستان در مجلس انجام شده است را گامی بلند برای تحول در منطقه دانست و گفت: درحالی‌که هیچ بخشی از لارستان اداره گاز ندارد، بخش بیرم اداره مستقل خواهد داشت، از طرفی مجوزهای اولیه هلال‌احمر هم به این بخش داده شده است.


دهقان با بیان اینکه از نبود دستگاه سی‌تی‌اسکن در بیمارستان بیرم، شرمنده است، گفت: به لحاظ اقتصادی درآمد بیمارستان بیرم پائین است و توجیه اقتصادی ندارد، اما به لحاظ اجتماعی، این مرکز درمانی باید دارای دستگاه‌هایی نظیر سی‌تی‌اسکن باشد.


فرماندار شهرستان لارستان از بردباری مردم، پیگیری مسئولان به‌ویژه امام‌جمعه و... برای رفع مشکلات و مسائل بخش بیرم، قدردانی کرد.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان