کد خبر: ۱۵۹۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۲
معاون قوه قضائیه خبر داد:

فارس برترین استان کشور در زمینه صلح و سازش

معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور، گفت: ۴۳ درصد پرونده‌های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف در سال جاری به صلح ختم شده که این آمار در سال گذشته ۳۹ درصد بوده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی صادقی معاون قوه قضائیه در همایش "یاوران صلح شوراهای حل اختلاف و ستاد صبر استان فارس" افزود: از سال قبل تاکنون در شوراهای حل اختلاف کشور چهار میلیون و ۹۰۰ هزار پرونده رسیدگی شده است.

۴۳ درصد پرونده‌های شوراهای حل اختلاف کشور ختم به خیر شد


وی ادامه داد: ۳۹ درصد از پرونده‌های بررسی شده در شوراهای حل اختلاف در سال گذشته به صلح و سازش ختم شده است که این آمار از ابتدای سال جاری تاکنون به ۴۳ درصد افزایش پیدا کرده است.


معاون قوه قضائیه گفت: فارس برترین استان کشور در زمینه صلح و سازش در پرونده‌های قوه قضاییه است.


صادقی افزود: بیش از ۵۹ درصد پرونده‌ها استان فارس در شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده که از میانگین کشوری بالاتر است.


وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان از این موضوع دارد که ظرفیت‌های سازشی در استان فارس بسیار بالا است.


بیش از ۱۰۰ اعدامی در فارس از پای چوبه دار بخشیده شدند
 

رئیس‌کل دادگستری استان فارس نیز در این همایش گفت: یک هزار و ۴۰۰ صلح یار در شوراهای حل اختلاف و دادگستری استان فعالیت دارند.


وی با بیان اینکه از حدود ۱۰ سال قبل تاکنون استان فارس در صلح و سازش قتل اغلب رتبه اول کشور را دارا است، افزود: سال گذشته در این استان پرونده ۷۱ فقره قتل عمد به سازش انجامید.


موسوی ادامه داد: همچنین در قالب پویش "به حرمت امام رئوف می‌بخشم" نیز تاکنون ۳۰ پرونده قتل عمد به مصالحه رسیده و امروز هم به همت کانون داوری استان فارس ۴۴ زندانی از بندرها می‌شوند.


در این همایش باهدف مدیریت فرایند داوری از سامانه جامع هوشمند الکترونیکی پرونده‌های داوری رونمایی و از فعالان عرصه صلح و سازش و صلح یاران فارس نیز تجلیل شد.


انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان