کد خبر: ۱۵۹۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل بهزیستی استان فارس، خبر داد:

۱۴۶ هزار معلول در فارس و فرصت‌هایی برای رشد و بالندگی

مدیرکل بهزیستی استان فارس، گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۴۶ هزار نفر فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی فارس قرار دارند.
 به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدرضا هوشیار مدیرکل بهزیستی فارس در سومین نشست فصلی مدیران و مسئولان تشکل‌های مردم‌نهاد معلولین فارس گفت: بهزیستی در سطح اول پیشگیری با اجرای طرح‌های مختلف پیشگیرانه اعم از غربالگری بینایی و شنوایی، مشاورات ژن‌شناختی، برنامه‌های آموزش پیش از ازدواج، زندگی خانواده، مهارت‌های زندگی و... به دنبال جلوگیری از ایجاد و افزایش معلولیت در اجتماع است.

 وی افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای توانمند و متخصص همه ساله از ایجاد و بروز تعداد زیادی از معلولیت‌ها جلوگیری می‌کند، لیکن دلایل متعددی مثل وسایل نقلیه ناایمن و جاده‌های حادثه‌خیز، حوادث و بلایای طبیعی روزانه تعداد قابل‌توجهی از افراد و خانواده‌ها را درگیر معلولیت و مسائل جانبی آن می‌کند، در سطوح بعدی بهزیستی خود را ملزم به توانمندسازی و پیگیر احقاق حقوق این افراد می‌داند.

 هوشیار در ادامه به نقش پررنگ تشکل‌های مردم‌نهاد معلولین به‌عنوان شرکای اجتماعی قوی بهزیستی فارس در خدمت‌رسانی بهینه به جامعه هدف تأکید کرد و گفت: با هماهنگی و هم فکری اعضا در این نشست مصوب شد روزهای یکشنبه در تمامی شهرستان‌های استان فارس مدیران بهزیستی به مدت دو ساعت اختصاصاً پاسخگوی مدیران، نمایندگان تشکل‌های معلولین و افراد دارای معلولیت باشند و چالش‌های آنها را مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.


۱۴۶ هزار معلول در فارس و فرصت هایی برای رشد و بالندگی

 مدیرکل بهزیستی فارس اظهار کرد: با تشکیل هیئت اندیشه‌ورز از افراد نخبه دارای معلولیت و حضور در جلسات ذی‌ربط بهزیستی فارس و تشکیل جلسه هفتگی با مشاور استاندار فارس در امور معلولین پیگیر رسیدگی به چالش‌های جامعه هدف بهزیستی فارس هستیم و در خصوص اجرایی‌شدن کامل ماده ۲۷ قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت با تکمیل متن توسط تشکل‌های مردم‌نهاد فارس و با امضای کلیه اعضا، این درخواست با هماهنگی قانونی توسط بهزیستی فارس تقدیم مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

 هوشیار در این نشست بر لزوم انعقاد تفاهم‌نامه بین شهرستانی جهت ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت عشایر و کوچ‌نشین نیز تأکید کرد و گفت: با تشکیل جلسات آموزش و آماده‌سازی شغلی به دنبال استفاده از ظرفیت‌های افراد کم‌شنوا و ناشنوا در برنامه‌های مختلف به‌خصوص موارد فرهنگی هستیم.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان