کد خبر: ۱۵۹۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری استان فارس خبرداد:

برخورد دستگاه قضایی استان فارس با ۲۳ مدیر استانی

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به موضوع مقابله با فساد، اعلام کرد: در این راستا تاکنون با ۲۳ مدیر برخورد شد و یا در آستانه برخورد هستیم و دستگاه قضا با هیچ کسی تعارف ندارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه حوزه قضایی استان فارس با دارابودن ۴۹ حوزه از جمله پزشکی قانونی، اداره زندان‌ها و غیره بزرگ‌ترین حوزه در کشور است، اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه‌ای که دستگاه قضا بر روی آن تمرکز دارد بحث سند تحول قضایی است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

وی همچنین گفت: در سند تحول قضایی که اصل و اساس آن مبتنی بر نگاه مترقی مقام معظم رهبری تدوین شده، مسئله اطاله دادرسی به‌عنوان یکی از چالش‌ها و معضلات اصلی نظام قضایی موردتوجه قرار گرفته است که در این زمینه شاهد کاهش اطاله دادرسی در سطح استان بوده‌ایم.

موسوی در ادامه با اشاره به اینکه در مباحث کیفری پرونده معطلی نداریم، افزود: تنها برخی از پرونده‌های حقوقی است که رسیدگی به آن‌ها زمان‌بر است و در محاکمه قضایی استان تعداد ۷۵۰ پرونده در حال رسیدگی وجود دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس ادامه داد: استان فارس یکی از استان‌های پیشرو در زمینه اتقان آرای قضایی بوده است که در سال گذشته به ۱۰ پرونده ایراد آرای قضایی گرفته شده است.

به‌زودی تعداد ۴ هزار کارگر به منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزوده خواهد شد

وی در ادامه از برطرف‌شدن مشکلات ۳۶۰ واحد صنعتی و شرکت در سطح استان خبر داد و افزود: به‌زودی تعداد ۴ هزار کارگر به منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزوده خواهد شد.

ساماندهی اموال تملیکی، معدوم‌سازی کشت محصولات با فاضلاب در راستای احقاق حقوق عامه، رسیدگی به موضوع ورود پساب فاضلاب به رودخانه چنار راهدار، جلوگیری از قطع باغات قصرالدشت شیراز، پیشگیری از وقوع زمین‌خواری و برخورد جدی با متصرفان اراضی ملی از دیگر مواردی بود که رئیس‌کل دادگستری استان فارس به آن اشاره کرد.

موسوی با اشاره به موضوع مقابله با فساد اداری و اقتصادی، اعلام کرد: در این راستا تاکنون با ۲۳ مدیر برخورد شده و یا در آستانه برخورد هستیم و دستگاه قضا با هیچ‌کسی تعارف ندارد.

به گفته رئیس‌کل دادگستری استان فارس، یکی از باسوادترین و با برنامه‌ترین دادگستری مربوط به استان فارس است و در حوزه زندان نیز کارهای بزرگی به کمک خیرین انجام شده، همچنین حوزه ابلاغات نیز به‌صورت الکترونیک شده است و در دادگستری‌ها و ارتباط با زندان‌ها و دادرسی‌ها الکترونیک شده است.

موسوی با اشاره به اینکه تلاش داریم در پایان ۱۴۰۲ قسمت اعظم دادگستری الکترونیک باشد و ارسال شکواییه‌ها در حال حاضر الکترونیک است، خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌های قدیمی هزار و ۴۰۰ پرونده است که تلاش شده است به حداقل برسانیم که ۱۵۱ فقره درشت و کثیرالشاکی در استان داریم.

برخورد دستگاه قضایی استان فارس با ۲۳ مدیر استانی
 
موسوی با اشاره به احکام جایگزین حبس، خاطرنشان کرد: این باعث شد حکم ۹ هزار نفر از حبس تغییر پیدا کند و همچنین آمار صلح و سازش در استان خوب است و به‌ازای هر ۱۰۰ فقره پرونده که به شوراهای حل اختلاف ارسال می‌شود ۵۰ درصد آن به صلح و سازش ختم می‌شود.
 

انتهای پیام/


 
نظرات بینندگان