کد خبر: ۱۵۹۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

سن ازدواج دختران در استان فارس بحرانی شد

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان فارس اعلام کرد: سن ازدواج دختران در استان فارس ۱.۳۴ درصد از متوسط کشوری بیشتر است و استان در وضعیت بحرانی و در رتبه ششم کشوری قرار دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، بر اساس آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان فارس، آمار سقط عمدی جنین در فارس بالغ بر ۴ هزار و ۹۳۱ مورد است که پس از آن در شهرهای جهرم، فسا، لار، گراش دارای بیشترین آمار سقط‌جنین عمدی است.

از سوی دیگر استان فارس در سطح کشور در موضوع سقط‌جنین عمدی در رتبه سوم قرار دارد و استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در رتبه‌های بعد قرار دارند.

این در حالی است که سن ازدواج دختران در استان فارس ۱.۳۴ درصد از متوسط کشوری بیشتر است و استان در وضعیت بحرانی و در رتبه ششم کشوری قرار دارد. در مقابل نیز میزان نرخ باروری در استان ۱.۳۴ درصد و در سطح کشور ۱.۶ درصد است که فارس در این حوزه در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

گفتنی است در استان فارس سن ازدواج پسران ۲۶.۲ و میانگین کشوری ۲۵.۱۹ درصد است که این میزان بیانگر آن است که سن ازدواج پسران در استان ۸۳ صدم بیش از متوسط کشور بوده و استان در رتبه دهم قرار دارد.

بر اساس آمار اعلام شده نرخ تجرد دختران در استان فارس ۱۵ تا ۴۹ سال ۳۶.۳۷ درصد و این آمار در کشور ۳۳.۳ درصد است که باز هم استان در وضعیت بسیار بد و در رتبه نهم کشوری است و این آمار از نرخ تجرد، سقط‌جنین و میزان نرخ باروری نشان‌دهنده این موضوع است که دستگاه‌های اجرایی متولی باید برای طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت بیش از گذشته با یکدیگر در اجرای برنامه‌های حمایتی به‌صورت جدی‌تر مشارکت داشته باشند.


انتهای پیام/


برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان