کد خبر: ۱۶۰۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۷ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

موکب احمدبن موسی(ع) در کربلا برپا می‌شود

مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) از برپایی این موکب در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی خبر داد و گفت: این موکب ۱۰ روز مانده به اربعین حسینی آغاز به کار خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، هاشم جمالی یکشنبه اول مردادماه از برپایی موکب احمد‌ابن موسی در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی خبر داد و گفت: به یاری خدا این موکب ۱۰ روز مانده به اربعین حسینی آغاز به کار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه موکب احمدبن موسی(ع) از محل نذورات مردمی و حمایت‌های خیران هر ساله برپا می‌شود، افزود:‌ این موکب به‌صورت روزانه میزبان ۵ الی ۶ هزار نفر زائر اربعین حسینی است که علاوه بر ارائه خدمات اسکان، پذیرایی سه وعده صبحانه، ناهار و شام، خدمات درمانی با برپایی درمانگاه‌ و همچنین خدمات فرهنگی با برپایی غرفه‌های فرهنگی را به زائران ارائه می‌دهد.

جمالی با بیان اینکه مکان موکب مانند سال‌های گذشته در شارعةالروضتین کربلای معلی خواهد بود، گفت: دفتر موکب احمدبن موسی(ع) چند سالی است که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) راه‌اندازی است که در ایام  محرم  وصفربه صورت دو شیفت صبح و بعدازظهر از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۲ در این حرم مطهر فعالیت دارد ودرروزهای دیگر فقط شیفت عصر فعال است.

مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) از عموم عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) به خصوص حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نیز دعوت کرد تا امسال هم نذورات خود را به حساب موکب واریز کرده و خادمان امام حسین(ع) را در خدمت‌رسانی هرچه بهتر زائران یاری دهند.

وی یادآور شد: عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) می‌توانند نذورات خود را برای کمک به موکب احمدبن موسی(ع) به شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۷۵۷۵۳۹۶۹ به نام موکب و یا شماره حساب موکب ۲۵۴۷۴۳۵۵۵۵۵۵۵۱ واریز کنند.

جمالی گفت: عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) علاوه بر کمک‌های نقدی می‌توانند نذورات غیرنقدی خود برای مایحتاج مصرفی نظیر برنج، گوشت، روغن و غیره را در اختیار خادمان خود در موکب احمدبن موسی(ع) قرار دهند تا بتوانیم به یاری خدا به بهترین نحو از زائران امام حسین(ع) پذیرایی داشته باشیم.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان