کد خبر: ۱۶۰۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

وسایل نقلیه توقیفی در فارس تا پایان تابستان تعیین تکلیف می‌شوند

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به تعیین تکلیف بخشی از وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ‌های انتظامی، گفت: دستگاه قضا بنا دارد تکلیف همه وسایل نقلیه توقیفی را تا پایان تابستان امسال، مشخص کند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس، گفت: تعیین تکلیف وسایل نقلیه موجود در این پارکینگ‌ها در جهت لزوم حمایت از حقوق عامه در بحث اموال و مالکیت شهروندان و در اجرای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ و ماده ۶۶ قانون اجرای احکام مدنی و اجرای بخشنامه‌های صادره از سوی دادستان کل کشور انجام شده است.

وی افزود: تاکنون چهار مرحله مزایده از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)در سطح استان فارس برگزار شده که در اسفندماه سال گذشته تعداد ۵۴۰۰ دستگاه موتورسیکلت و ۳۸ دستگاه خودرو، در اردیبهشت ماه امسال ۶ هزار دستگاه موتورسیکلت و ۳۰ دستگاه خودرو، در خردادماه امسال ۵۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت و در تیرماه امسال نیز ۵ هزار دستگاه موتورسیکلت و در مجموع قریب به ۲۲ هزار وسیله نقلیه، تعیین تکلیف و از پارکینگ‌های انتظامی استان خارج شده است.

موسوی با بیان اینکه مزایده این وسایل نقلیه شامل کلیه موتور سیکلت‌های توقیفی فاقد دستور و پرونده قضایی است، گفت: مطابق مقررات پیش از این به مالک و متصرف این موتورسیکلت‌ها برای مراجعه و ترخیص اخطارهای قانونی داده شده و حتی در مواردی تسهیلاتی در باب حق بیمه و هزینه پارکینگ اعطا شده است، اما متاسفانه تعداد فراوانی از این وسایل نقلیه به علت مراجعه نکردن مالکان به صورت رسوبی در پارکینگ‌ها باقی مانده بود که با برنامه‌ریزی تعیین تکلیف شد.

رئیس دادگستری فارس در ادامه اظهار کرد: با برنامه‌ریزی، پیگیری و اقدامات انجام شده از سوی رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی فارس، برای تعیین تکلیف وسایل نقلیه رسوبی و توقیفی در پارکینگ‌ها، بیش از نیمی از وسایل نقلیه رسوبی در پارکینگ‌های انتظامی استان فارس تعیین تکلیف و خارج شده است. بنا داریم تا پایان تابستان امسال، تکیلف همه وسایل نقلیه موجود در این پارکینگ‌ها را مشخص کنیم.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان