کد خبر: ۱۶۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

استاندار فارس در پیامی تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفت

استاندار فارس به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و اتفاقات اخیر در هتک حرمت قرآن کریم پیامی تسلیتی صادر کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و اتفاقات اخیر در هتک حرمت قرآن کریم پیامی بدین شرح صادر کرد:

 إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

ذات مقدس باریتعالی، انسان را مکلف و مختار آفریده تا در احوالات زندگی، خویشتن را در عمل به وظایف الهی بیازماید. هر اندازه تکالیف دشوارتر و طی مسیر رضایت الهی سخت تر باشد، فداکاری های بزرگ تر می طلبد.

انگیزه‌های مقدس و بزرگ، ضامن دوام و بقای نهضت است و اینگونه است که قیام درخشان حسین‌بن‌علی علیه‌السلام در طول زمان، تلألو بیشتری می‌یابد و هرسال محرم، چراغ هدایت امام ، درخشان‌تر از سال‌های قبل، وجدان‌های بیدار و اندیشه‌های حق‌طلب را به کشتی نجات فرا می‌خواند تا به ساحل امن حیات طیبه رهنمون شود.

واقعه عاشورا به ما آموخت که ترس از مرگ و عافیت‌طلبی و زندگی ذلت‌مندانه را به مسلخِ عمل به تکلیف و کسب رضایت حضرت حق ببریم و عزت‌طلبی را در دنیای دو روزه منحصر ندانیم. هرچند، نه فقط این ۱۳۸۴ سال، که هرچه از عمر تاریخ می‌رود، بر عناد و نفاق جماعت اسفل سافلین افزوده می‌شود.

اینجانب در روزهایی که محرم قرآن با محرم اهل‌بیت علیهم‌السلام در هم آمیخته، و هتک حرمت کتاب هدایت بشر، دلهای آزادگان عالم را دیگربار به درد آورده، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به قلب داغدار بقیه‌الله‌الاعظم ارواحنا فداه، مقام عظمای ولایت و عموم شیعیان و آزادگان عالم یادآوری می‌کنم که:

۱_ مکتب ما، مکتب "إِنّی لاَ اَرَی المَوْتَ إِلاّ سَعادةً وَ لاَ الحَیَاةَ مَعَ الظَّالِمِینَ إِلاّ بَرَماً" است و ما در راه دفاع از قرآن کریم، از بذل جان هراسی نخواهیم داشت.

۲_از مردم عزادار استان فارس، هیئات مذهبی، خطیبان و مداحان دستگاه عظیم حسینی می‌خواهم که با زمان‌شناسی و بصیرت، خط سرخ آل محمد و ولایت را تبیین کنند و با احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر، مدافع خون سیدالشهداء  باشند.

۳_به خودم و شما با این سخن حکیمانه‌ی اباعبدالله الحسین علیه السلام، عمل به تکلیف و تلاش مضاعف در بر افراشتن پرچم حق و نصرت دین الهی در فرصت اندک زندگانی دنیا را یادآور می‌شوم که: عباد اللهِ لاتشتغلوا بالدُّنیا، فإنّ القبر بیتُ العمل، فاعملوا ولاتغفلوا

ای بندگان خدا خود را مشغول و سرگرم دنیا نکنید که همانا قبر خانه‌ای است که عمل صالح می‌خواهد، پس عمل و فعالیتی کنید که در قبر مفید و نجات بخش باشد و از آن غافل نشوید.

والعاقبه للمتقین

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس

انتهای پیام/
نظرات بینندگان