کد خبر: ۱۶۰۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۲
استاندار فارس:

ایثار شهدای انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورا است

استاندار فارس در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری گفت: ایثار و از خودگذشتگی شهدای انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورایی امام حسین (ع) است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری افزود: واقعه عاشورا، فرهنگی پیوسته و سرمشق دائمی برای امت اسلامی است.

وی، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ‘امت اسلامی و جامعه اسلامی هیچ‌گاه نباید ماجرای عاشورا را به‌عنوان یک درس، یک عبرت و یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد، ادامه داد: قطعاً اسلام زنده به عاشورا و به حسین بن علی (ع) است.

سردار سرافراز اسلام شهید حاج عبدالله اسکندری که متولد سال ۱۳۳۷ در محله قصردشت شیراز بود، در سال ۱۳۵۸ به پاسداران انقلاب اسلامی در سپاه پیوست و در طول هشت سال دفاع مقدس به طور مستمر در جبهه‌های حق علیه باطل در قالب تک‌تیرانداز، نیروی اطلاعات عملیات، تیربارچی و بعدها در سمت‌های فرماندهی حضور داشت.

ایثار شهدای انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورا است

این شهید بزرگوار در عملیات خیبر به‌عنوان فرمانده سپاه لار، در عملیات بدر به‌عنوان جانشین یکی از گردان‌های تیپ الهادی، در عملیات والفجر هشت به‌عنوان جانشین ستاد تیپ الهادی و در سلسله عملیات‌های کربلای یک، کربلای سه، کربلای چهار، کربلای پنج و کربلای هشت به‌عنوان رئیس ستاد تیپ الهادی مشغول به خدمت بود.

شهید اسکندری در عملیات بیت‌المقدس چهار نیز فرماندهی تیپ مهندسی را بر عهده داشت و پس از جنگ نیز مناصب دیگری چون فرماندهی مهندسی رزمی ۴۶ امام هادی (ع)، فرماندهی مهندسی رزمی قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه، فرماندهی مهندسی تیپ ۴۲ قدر و فرماندهی مهندسی رزمی جبهه مقاومت را در سوریه بر عهده داشت.

این شهید بزرگوار همچنین از سال‌های پایانی دهه هشتاد تا ابتدای دهه ۹۰ مدیریت بنیاد شهید استان فارس را بر عهده داشت تا آنکه پس از شدت یافتن فتنه تروریست‌های تکفیری در سوریه دوباره لباس رزم به تن کرد و در جبهه‌های مقاومت در سوریه حضور یافت، حضوری که در نهایت منجر به شهادت این سردار سرافراز سپاه اسلام در خردادماه سال ۱۳۹۳ در حلب سوریه شد.

به فاصله چند روز پس از شهادت این سردار عالی‌قدر، تصاویری توسط گروهک‌های تروریستی و تکفیری در سوریه منتشر شد که حاکی از جداکردن سر شهید از بدن به دست یکی از فرماندهان گروهک اجناد الشام و جسارت به سر این شهید بزرگوار بود و پس از آن بود که شهید حاج عبدالله اسکندری به سردار بی‌سر شهرت یافت.

پیکر مطهر شهید مدافع حرم، سردار بی سر حاج عبدالله اسکندری هشت سال پس از شهادت، در سوریه شناسایی شد و به کشور بازگشت و هم‌زمان با عاشورای سال ۱۴۰۱ هجری شمسی با حضور باشکوه مردم سومین حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام به سمت آرامگاه ابدی خود بدرقه و در گلزار شهدای دارالرحمه شیراز به خاک سپرده شد.


ایثار شهدای انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورا است

در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۳ مقبره نمادینی برای شهید مدافع حرم سردار بی‌سر حاج عبدالله اسکندری در گلزار مطهر شهدای شیراز و در کنار مقبره شهید عباس دوران ساخته شد که در سال ۱۳۹۶ با حضور سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی رونمایی شد.


انتهای پیام/

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان