کد خبر: ۱۶۰۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۲
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

تعطیلی ۲ استخر شنا به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مراجعه مردم به استخرها در فصل گرما، از تشدید نظارت بر ۱۸استخر شهرستان شیراز و تعطیلی ۲ استخر به دلیل رعایت نکردن بهداشت خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، عباس رضاییان‌زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعطیلی دو استخر شنا در شیراز خبر داد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای تشدید نظارت‌های بهداشتی بر شرایط استخرهای شنا در شهرستان شیراز، از ۱۸ استخر بازدید و دو استخر شنا به دلیل تخلف بهداشتی و کیفیت نامطلوب آب استخر، تعطیل شد.

وی افزود: با توجه به افزایش استفاده شهروندان از استخرهای شنا در فصول گرم سال، برنامه طرح ضربتی بازدید از استخرهای شنا در شهر شیراز برنامه‌ریزی شده و در حال انجام است و در این بازدیدها آموزش‌های لازم در زمینه حفظ کیفیت آب و شرایط بهداشتی استخرها بر اساس شیوه‌نامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مدیران و کارکنان استخرهای شنا ارائه می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: با توجه به فعالیت استخرها در ساعت‌های عصر و شب، بازرسان با استفاده از دستگاه سنجش پرتابل‌ و در زمان مناسب بازرسی‌های خود را انجام می‌دهند.

رضاییان‌زاده با بیان اینکه استخرها از لحاظ میزان کلر باقیمانده، PH، کدورت، شرایط میکروبی و شیمیایی و شرایط بهداشتی محیط استخر، ارزیابی می‌شود، ادامه داد: متصدیان اماکن عمومی به ویژه استخرهای شنا در راستای حفظ سلامت افرادی که از خدمات این اماکن استفاده می‌کنند، باید به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تمام فصول به ویژه فصل گرما و توجه بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول حوزه سلامت با اشاره به صدور اخطار کتبی برای متصدیان استخرهای متخلف، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در استخرهای شنا، با شماره ۱۹۰ سامانه رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس بگیرند تا بازرسان بهداشت محیط ضمن بازدید، در صورت تایید تخلف بر اساس مقررات با متخلفان برخورد کنند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان