کد خبر: ۱۶۰۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

لجبازی تمام‌نشدنی با بمب نقل و انتقالاتی پرسپولیس و استقلال

در روزها، هفته‌ها و ماه‌های اخیر نام سعید عزت‌اللهی وارد بازار نقل وانتقالات فوتبال ایران شد و چهار تیم تراکتور، پرسپولیس، استقلال و سپاهان مشتاق و علاقه‌مند به جذب این هافبک 26 ساله بودند.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، عزت‌اللهی دو سال قبل انتقالی شش ماهه به الغرافه در لیگ ستارگان را تجربه و همان‌زمان قرارداد خود را با همین مدت با وایله تمدید کرد. 

او حالا همان شش ماه از قرارداد خود را باید پشت سر بگذارد و این موضوع تبدیل به وسیله‌ای برای وایله به منظور درآمدزایی و مخالفت با انتقال عزت‌اللهی شده است.

قبل از علاقه باشگاه‌های ایران به جذب سعید، مبلغ رضایتنامه او تقریباً ۵۰ تا ۱۰۰ هزار یورو بود اما وقتی وایله استقبال و البته رقابت باشگاه‌های ایرانی را دید، این عدد را تقریباً ۱۰ برابر کرد. این باشگاه بعد از صعود به لیگ برتر دانمارک، پیشنهاد تمدید دو ساله‌ ونیمه را پیش روی سعید قرار داد اما ستاره تیم ملی ایران آن را نپذیرفت و حاضر به امضا پای آن نشد. همین مسأله مسئولان وایله را وادار کرده تا عزت‌اللهی را از لیست بیرون بگذارند و از او استفاده نکنند، شاید که او تصمیم به تمدید بگیرد.

لجبازی تمام‌نشدنی با بمب نقل و انتقالاتی پرسپولیس و استقلال

این اقدام وایله که بیشتر به ضررش است تا سود، در خیلی از باشگاه‌های اروپایی اتفاق می‌افتد، البته نه به این حد شدید. وایله بدون عزت‌اللهی، هفته اول برابر آرهوس با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و در دومین بازی فصل مقابل کپنهاگن هم با نتیجه 3 بر 2 بازی را واگذار کرد. دو شکست در دو بازی نشان می‌دهد که حضور عزت‌اللهی تا چه حد می‌تواند به سود وایله باشد اما فعلاً باشگاه دانمارکی لجبازی را در دستور کار قرار داده است.

به این اقدام وایله می‌توان نگاه خوشبینانه‌ای هم داشت. نگاهی با این مضمون که وایله می‌خواهد سعید را با پیشنهادی خوب بفروشد و به همین دلیل او از تفکرات سرمربی خارج شده است. شاید سرمربی وایله برای اینکه مطمئن است سعید را در ادامه فصل در اختیار ندارد، از او در ترکیب تیمش استفاده نکرده است.

با این حال اگر بخواهیم نگاه بدبینانه و واقعی‌تر به موضوع داشته باشیم، همان طفره رفتن از تمدید قرارداد است. سعید می‌خواست و می‌خواهد در نقل وانتقالات تابستانی و با رقمی معقول از وایله جدا شود. وایله اما رقم عجیبی را درخواست کرده که پرداخت آن از عهده تمام تیم‌های متمول لیگ برتری خارج است. همین مسأله باعث شده تا عزت‌اللهی تصمیم به ادامه حضور در وایله بگیرد تا قراردادش با این تیم تمام شود.

مربیان تیم ملی هم قطعاً به این نکته واقف هستند که قرار نگرفتن عزت‌اللهی در ترکیب و حتی لیست وایله، به علت لجبازی احتمالی با او است. سعید اما همیشه و در بدترین شرایط باشگاهش، یک مهره مفید برای تیم ملی بوده و قطعاً می‌تواند دراردوی شهریورماه و مقابل بلغارستان هم مثل تورنمنت کافا بازیکنی مؤثر برای امیر قلعه‌نویی باشد.

اما صحبت پایانی با سعید عزت‌اللهی. او که در روسیه و به دلیل امضای قراردادهای مختلف، بخش اعظمی از دوران فوتبال خود را از دست داد، حالا می‌تواند شش ماه منتظر بماند و سپس خودش برای آینده تصمیم بگیرد. تمدید نکن و تسلیم نشو تا بتوانی آینده‌ات را بهتر بسازی و به تیم دلخواهت بروی.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان