کد خبر: ۱۶۰۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

شورای هماهنگی تبلیغات صدای انقلاب است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: تهدید دشمن با حضور مردم در مناسبات و برنامه‌های عمومی دفع و دشمن ناامید می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس صبح امروز سه شنبه در نشست خبری در آستانه تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه در دوازدهم مردادماه سال 59 به فرمان امام (ره) شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاسیس و شروع به کار کرد، اظهار داشت: نیاز بود که در مناسبت‌های مختلف و حوادث غیرمترقبه که حضور مردم و هماهنگی دستگاه‌ها را می‌طلبید نهادی این هماهنگی را بین مردم و دستگاه‌ها انجام دهد.

وی با اشاره به رسالت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی براساس اساسنامه در حوزه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، نظارت و راهبری در مناسبت‌های ملی مذهبی سیاسی و انقلابی انجام می‌دهد.

ملک مکان به ضرورت و نظارت این شورا پرداخت و افزود: در برخی از مناسبت‌های مهم مانند روز جمهوری اسلامی، قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، هفته افشای ماهیت حقوق بشر آمریکایی، سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، بزرگداشت ۱۳ آبان، روز جهانی قدس، جشن‌های نیمه شعبان، دهه ولایت، امامت و دهه فجر مناسبت‌های ملی مذهبی سیاسی و انقلاب یاست که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیاستگذاری، راهبری و نظارت دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به اینکه هدف ایجاد بستر مناسبی جهت تعمیم باور‌ها و ارزش‌ها و ترویج فرهنگ انقلابی است، یادآور شد: یکی از فلسفه‌های تاسیس شورای هماهنگی، انقلاب اسلامی است.

شورای هماهنگی تبلیغات صدای انقلاب است

ملک مکان هدف از تشکیل شورای هماهنگی را وفاق ملی خواند و افزود:زنده نگه داشتن انقلاب، اشاعه فرهنگ دینی و انقلابی، برگزاری مراسم عمومی در داخل و خارج کشور، تقویت و تحکیم ارزش‌ها و ارکان نظام جمهوری اسلامی، ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت نهاد‌ها و تشکل‌های مردمی برای برگزاری مراسم و مناسبت‌ها و نظارت و عملکرد دستگاه‌های عضو شورا که ۲۰ دستگاه عضوند از دیگر ضرورت‌های تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به نتایج به دست آمده از این وظایف و اهداف گفت: برنامه‌های عمومی مانند راهپیمایی که برگزار می‌شود کمک به تقویت بنیه دفاعی و نمایش قدرت نرم مردمی است و جایگاه و اعتبار نظام را در عرصه بین المللی بیشتر می‌کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برگزاری مراسم به دفع تهدیدات دشمن کمک و منجر به ناامیدی آن‌ها می‌شود، بیان کرد: تهدید دشمن با حضور مردم در مناسبات و برنامه‌های عمومی دفع و دشمن ناامید می‌شود.

وی افزود: جریان‌سازی فرهنگی، تقویت نشاط و افزایش سطح آگاهی و اطلاع عمومی جامعه و اعلام مواضع و مطالبات محوری مردم‌ها در این مناسبت‌ها مطرح می‌شود.

ملک مکان عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات انقلاب اسلامی جهاد تبیین، اندیشه ولایت فقیه، تبیین شاخص‌های انقلاب و دشمن شناسی و دستاورد نظام جمهوری اسلامی را تبیین می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: سپردن کار به جوانان، استفاده از اندیشه آن‌ها و ایجاد طراوت و تازگی در جامعه از رویکرد‌های جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

انتهای پیام/224224
نظرات بینندگان