کد خبر: ۱۶۰۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۲
استاندار فارس در دیدار با بسیج هنرمندان:

استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی به ساعت اداری محدود نشود

استاندار فارس خواستار استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی استان از جمله مکان‌ها و فضاهای فیزیکی، خارج از ساعات اداری شد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، امروز در دیدار با بسیج هنرمندان، خواستار توجه مدیران و مسؤلین به هنر، خصوصا هنر اسلامی ایرانی شد و گفت: وقایع و رویدادهای پس از انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری به مردم ارائه شود.
 
 وی،استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی از جمله مکان‌ها و فضاهای فیزیکی را محدود به ساعات اداری دانست و افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که این امکانات و فضاها که تقریبا در اختیار تمام دستگاه‌های اجرایی است در ساعت‌های غیراداری در اختیار سایر فعالیت‌ها از جمله فعالیت‌های هنری قرار گیرند.
 
ایمانیه ادامه داد: در سفر دوم هیات دولت به استان امیدواریم که سالن‌های سینمایی هفت‌گانه شیراز افتتاح شود که از این مجموعه‌ها نیز می‌تواند به شکل شبانه‌روزی مورد استفاده قرار گیرد.

 استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی به ساعت اداری محدود نشود

خرید منازل میراثی برای استفاده هنرمندان
 
استاندار فارس، در پاسخ به درخواست پیش‌بینی مکان برای فعالیت هنری و برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط گفت: در همین ارتباط و برای اختصاص منازل میراثی شیراز به این فعالیت‌ها، مذاکراتی با وزیر میراث فرهنگی، وزیر فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی و تولیت حرم حضرت شاهچراغ داشته‌ایم.
 
دکتر ایمانیه افزود: به دنبال این هستیم که در سفر آتی رئیس جمهور به استان مصوبه‌ای داشته باشیم تا بر اساس آن بتوانیم ۴۰ واحد از این خانه‌ها را خریداری و بازسازی کنیم و هر کدام را در اختیار یکی از فعالیت‌ها و حوزه های هنری و هنرمندان قرار دهیم.
 
وی، در خصوص ساماندهی تالار ابوریحان در شیراز هم گفت: این تالار مکانی برای نمایش تئاترهای شهر شیراز بوده و هست که به زودی تفاهم نامه‌ای برای نوسازی و تجهیز این تالار منعقد خواهد شد.
 
استاندار فارس، مباحث فعالیت‌های مرتبط با کودک و نوجوان را بسیار مهم دانست و گفت: در همین ارتباط ضرورت دارد که یک هم افزایی بین بسیج هنرمندان، کانون پرورش فکری، حوزه هنری و کانون فرهنگی هنری مساجد شکل گیرد.
 
یمانیه، در پاسخ به پیشنهاد تشکیل نظام هنری اظهار کرد: تشکیل نظام هنری مانند نظام مهندسی و نظام پزشکی نیازمند سازو کارهای مخصوص خود است و مصوبه مجلس را می خواهد اما استان فارس می تواند آغازگر این حرکت و اتفاق باشد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان