کد خبر: ۱۶۰۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۲
در پی رسیدگی به پرونده قضایی سیل استهبان؛

ترک فعل مسئولان هواشناسی فارس در حال بررسی است

سخنگوی قوه قضائیه از تشکیل پروند قضایی برای مسؤلان هواشناسی که ترک فعل آن‌ها منجر به فوت ۱۳ نفر در سیل استهبان شد خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه  اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز (سه‌شنبه ۱۰ مرداد) از تشکیل پروند قضایی برای مسؤلان هواشناسی که ترک فعل آن‌ها منجر به فوت ۱۳ نفر در سیل استهبان شد خبر داد.

وی افزود: سازمان هواشناسی کشور قبل از وقوع سیل سال گذشته در شهرستان استهبان استان فارس هشدار زرد صادر کرده بود اما مدیر‌کل هواشناسی استان فارس به جای صدور هشدارهای دقیق‌تر و تکمیلی بر اساس پروتکل‌های الزامی سازمان هواشناسی، در سفر غیر اداری تهران بود و در نهایت، وقوع این سیل منجر به مرگ ۱۳ نفر شد که قصور مسئولان ارشد هواشناسی استان فارس در آن محرز است.

آیا از سوی مدعی‌العموم پرونده‌ای برای رسیدگی به این پرونده و تخلفات مدیران یاد شده که موجب تلفات جانی سنگین شد در دستگاه قضا تشکیل شده و سرانجام رسیدگی به این پرونده به کجا رسیده است؟

ستایشی در پاسخ به این سؤال گفت: پرونده مورد بحث در حال حاضر در شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شیراز در جریان تکمیل تحقیقات است و در آن شخصیت حقوقی اداره‌کل هواشناسی و شخصیت حقوقی اداره آب استان فارس متهم هستند.

وی افزود: شخصیت‌های حقوقی به نظریه کارشناس اعتراض کرده‌اند که مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از تصمیم نهایی بازپرس، پرونده به دادگاه ارسال می‌شود.

ستایشی ادامه داد: بخشی از پرونده در شعبه اول بازپرسی دادگاه عمومی شیراز رسیدگی می‌شود که در خصوص اشخاص حقیقی و مسئولین ذیربط است.

 سخنگوی قوه قضائیه برای تسریع در رسیدگی به این پرونده گفت: در جریان رسیدگی‌های انجام شده و انعکاس توصیه‌ها به دادستان مرکز استان، رئیس کل دادگستری استان فارس وعده داد که مجدانه پیگیر پرونده خواهد بود تا به‌زودی رأی بازدارنده و ملموس و پیشگیرآن‌های صادر شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان