کد خبر: ۱۶۰۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

ارز قاچاق در فرودگاه شیراز کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: با هوشیاری ماموران پلیس مستقر در فرودگاه شهید دستغیب شیراز، ۴۱ هزار درهم امارات از یک مسافر کشف شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، غلامرضا سالاری، مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت خروج بیش از ۵ هزار یورو ارز یا معادل آن از کشور، ماموران پلیس مستقر در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز، ۴۱ هزار درهم امارات از یک مسافر کشف کرده و پرونده‌ مرتبط را به تعزیرات ارجاع دادند.

وی با بیان اینکه ارزش این میزان ارز بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است، گفت: این پرونده قاچاق ارز، در شعبه هفتم بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان شیراز رسیدگی شد. 

سالاری گفت: شعبه یاد شده با توجه به مدارک موجود، اتهام انتسابی یعنی قاچاق ارز را محرز اعلام و متهم را به ضبط ارزهای مکشوفه و پرداخت ۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرده است.

ارز قاچاق در فرودگاه شیراز کشف شد

 تعطیلی یک مرکز زیبایی در شیراز

این مقام مسئول همچنین از رسیدگی به پرونده تخلف یک موسسه کاشت مو خبر داد و گفت: این پرونده که توسط بازرسان علوم پزشکی شیراز ارجاع شده بود در شعبه ۵ بدوی رسیدگی شد.

 سالاری خاطرنشان کرد: شعبه یاد شده بعد از بررسی مدارک و مستندات، تخلف انتسابی یعنی فعالیت غیرمجاز را محرز تشخیص داده و به استناد ماده یک قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی، حکم به تعطیلی این موسسه و ضبط ملزومات آن داد. 

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس هشدار داد که انجام و برای ارائه هرگونه خدمات بهداشتی و درمانی باید مجوزهای قانونی توسط افراد واجد صلاحیت از مراکز مربوطه دریافت شده باشد. لذا شهروندان قبل از مراجعه به موسسات، نسبت به داشتن مجوز فعالیت، حساس باشند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان