کد خبر: ۱۶۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۲

حمایت از ورزشکاران، حمایت از پیشرفت به جامعه است

رئیس کل دادگستری فارس در دیدار سرمربی و اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کشور، حمایت از ورزشکاران، را حمایت از پیشرفت به جامعه دانست.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس در دیدار سرمربی و اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کشور به همراه مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان در دهه دوم محرم گفت: ورزشکاران، قهرمانان و پهلوانان ایرانی به نسبت سایر ورزشکاران دنیا از امتیاز ویژه‌ای برخوردارند و آن هم توسل به ائمه اطهار(علیهم السلام) است.

نماینده عالی قوه قضایه در استان فارس با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضائیه در دیدار با ورزشکاران بر حمایت حقوقی و معنوی از ورزشکاران گفت: ورزشکاران الگوهای اخلاقی و اجتماعی جوانان هستند و حمایت معنوی از آنان حمایت از قشر جوان ، شور و نشاط جوانی و تزریق انگیزه حرکت و پیشرفت به جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در دیدار صمیمی با سرمربی، اعضا و کادر تیم ملی کشتی فرنگی کشور ضمن آرزوی توفیق، پیروزی و سربلندی برای همه ورزشکاران ایرانی  به خصوص اعضای تیم ملی کشتی در مسابقات پیش رو عنوان کرد: با تلاش و پشتکار فراوان در مسابقات آتی جهانی سبب برافراشته شدن پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی شوید و بتوانید دل رهبری معظم انقلاب و مردم عزیز کشور  را شاد کنید.

وی با اشاره به اینکه 3 تن از اعضای تیم ملی کشتی فرنگی از جمله برادران گرایی و دلخانی از استان فارس هستند؛ نسبت به پرورش استعدادهای کشتی فرنگی در شهر شیراز تأکید کرد و افزود: پرورش استعداد ها و بهره گیری از ظرفیت جوانان ورزشکار برای آینده ورزش کشور و جانشین پروری در این رشته ورزشی و رونق کشتی استان و کشور لازم و ضروری است.

رئیس شورای قضایی استان فارس با بیان اینکه  تقویت زیرساخت‌های ورزشی در کشور سبب کاهش پرونده های قضایی، کاش آسیب های اجتماعی و عدم گرایش  جوانان به اعتیاد می شود تصریح کرد: تمام مسئولان باید اهتمام لازم در جهت تقویت و توسعه ورزش کشور را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه افزود: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس تفاهم نامه ای را با اداره کل ورزش و جوانان استان فارس منعقد و در دستور کار قرار داده است که از جمله آن پیگیری ویژه مشکلات حقوقی ورزشکاران و ارائه مشاوره های تخصصی به آنان است.

وی در این نشست ضمن استماع سخنان مدیر و اعضای تیم  ملی کشتی فرنگی بر  رفع مشکلات  و برخی از موانع پیش روی آنان تأکید و خاطر نشان کرد سخنان و مشکلات مطرح شده در این دیدار را به رئیس قوه قضائیه منعکس خواهد کرد.

حمایت از ورزشکاران، حمایت از پیشرفت به جامعه است

همچنین در این دیدار صمیمی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: فارس قطب کشتی فرنگی است و نیاز به اعتبار ویژه ای برای برای مرمت و باسازی سالن تختی و خانه کشتی شیراز،دارد.

حسن رنگرز افزود: اداره کل ورزش سرفصل و اعتباراتش محدود است لذا از سازمان برنامه بودجه استان می خواهیم اعتبارات مورد نیاز در اختیارآنها قراردهند چرا که شاهد بودم حدود ۳۰۰ نونهال شیرازی کشتی تمرین می کنند.

وی اضافه کرد: هم اینک فارس سه کشتی گیر همچون برادران گرایی و میثم دلخانی در اردو ی تیم ملی دارد که آنها شناسنامه و نماد کشتی فارس هستند و تنها استانی هستید که ۲ طلای المپیک دارد، هر چقدر از این جوانان حمایت شود آنها الگویی می شوند برای کسانی که می خواهند کشتی را ادامه دهند.

رنگرز گفت: مسابقات مهمی همچون پیکارهای جهانی صربستان، بازیهای آسیایی هانگژو و المپیک ۲۰۲۴ پاریس در پیش داریم، امیدوارم مشکل کشتی فارس حل شود تا شاهد سومین مدال طلای این استان در المپیک باشیم.

گفتنی است تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان جهت برگزاری ششمین مرحله اردوی آماده سازی خود از سوم مرداد ماه در شیراز به سر می برند.

انتهای پیام/



نظرات بینندگان