کد خبر: ۱۶۰۳۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۲

بزرگداشت شاپور جورکش در شیراز برگزار شد

ناشر شیرازی با یادآوری خدمات فرهنگی جورکش او را انسانی شریف در ادبیات ایران برشمرد و گفت: امثال شاپور بنیاد و شاپور جورکش به نوشته‌های خود اعتقاد داشتند و در تاریخ و فرهنگ ایران ماندگار شدند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، در مراسمی که در شیراز برگزار شد، چهره‌های ادبی و فرهنگی از سراسر ایران گرد آمدند تا یاد شاپور جورکش را گرامی بدارند.
 
در این مراسم داریوش نویدگویی، ناشر شیرازی با یادآوری خدمات فرهنگی جورکش او را انسانی شریف در ادبیات ایران برشمرد و گفت: امثال شاپور بنیاد و شاپور جورکش به نوشته‌های خود اعتقاد داشتند و در تاریخ و فرهنگ ایران ماندگار شدند.
 
وی با بیان اینکه در دوره‌ای جایگاه مجموعه‌ای از ادبیات معاصر در طراحی، نقد، ترجمه کتاب و... خالی بود، گوشه‌ای از فعالیت‌های جورکش در حلقه نیلوفری را ارائه کرد.

نویدگویی با بیان اینکه حلقه نیلوفری در ٤٨ شماره منتشر شد، افزود: انتشار این نشریه کاری ماندگار بود که متاسفانه متوقف شد.

علی جورکش برادر شاپور جورکش نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور اهالی فرهنگ و ادب و هنر در آیین به خاکسپاری این شاعر، گفت: شاپور تنها متعلق به خانواده خویش نیست و همه ما دردی مشترک بنام فراغ داریم اما چه باک که حضور دلگرم کننده شما جایی برای باقی ماندن اندوه نمی‌گذارد.

 علی معصومی مترجم، رحیم هودی پیشکسوت تئاتر و سینما، راد قنبری منتقد ادبی و شاعر و ابوتراب خسروی داستان‌نویس نیز در این مراسم به سخنانی کوتاه اکتفا کردند.

بزرگداشت شاپور جورکش در شیراز برگزار شد


انتهای پیام/
نظرات بینندگان