کد خبر: ۱۶۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۲
نماینده ولی فقیه در فارس:

قبول نداشتن جنگ ترکیبی، یعنی مسلط نبودن به اوضاع پیرامونی

امام جمعه شیراز، با بیان اینکه در عرصه جنگ ترکیبی قرار داریم، تاکید کرد: قبول نداشتن این موضوع یعنی اشراف نداشتن نسبت به پیرامون خود، حال آنکه در جنگ ترکیبی باید فرماندهی میدان را با دقت اجرایی کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام جمعه شیراز در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان، به ماجرای هتاکی به یک بانوی محجبه در نارنجستان قوام شیراز اشاره و بیان کرد: این کتک خوردن برای ما خیلی سخت بود. از آنجا که جلوی بچه، مادر را زدند، لذا هر تحلیلی باید در این باره کنار گذاسته شود، در این ماجرا، دست روی زن بلند کردن در مقابل چشم فرزندش، بسیار رنج‌آور بود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در این ماجرا جرم بزرگی رخ داد، گفت: برخی از مجموعه‌ها مرتب در حال شهید دادن هستند و از طرفی دیگر هم دشمن مدام لجن پراکنی می‌کند؛ بنابراین اینکه یکی با رفتاری ناشایست حیثیت یک مجموعه بزرگ را زیر سئوال می‌برد، قابل قبول نیست.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه مصلحت نمی‌دانم که ابعاد این قضیه را از حیث رنج آور بودن برای جامعه دینی بیان کنم، گفت: در عرصه یک جنگ ترکیبی هستیم و هرکسی باور ندارد یعنی به پیرامون خود اشرافی ندارد؛ در عرصه جنگ ترکیبی باید فرماندهی میدان جنگ فرهنگی و اجتماعی را با دقت اجرایی کنیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید بر اینکه بخشی از کار جلوگیری از منکرات در جامعه باید توسط خود مردم انجام شود، گفت: تمام دستگاههای اجرایی و مسئولان باید توجه داشته باشند که هر اقدامی بر اساس خواسته مردم باشد.

آیت‌الله دژکام افزود: تذکر لسانی وظیفه عموم مردم است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای استمرار حضور مردم توسط مساجد و مراکز دینی باید انجام شود، گفت: مسئولان در چارچوب قانون در این باره ورود کنند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: هرکسی بخواهد هرج و مرج در کشور راه بیندازد و از چارچوب قانونی خارج شود، در واقع دارد به نظام خیانت می‌کند.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد: استدعای ما این است که مسئولان ماجرای هتاک حرمت یک بانوی محجبه را به یک پرونده تبدیل نکنند که مشمول مرور زمان شود، بلکه مهلت معقول برای بررسی پرونده ماجرای باغ نارنجستان قوام پیش‌بینی شود.

وی همچنین از حضور حماسی مردم شیراز در ایام سوگواری دهه اول ماه محرم قدردانی کرد و گفت: حضور گسترده مردم در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تو دهنی محکمی به استکبار بود.

امام جمعه شیراز همچنین روز خبرنگار و سالروز جهاددانشگاهی در هفته پیش رو را نیز تبریک گفت.

آیت‌الله دژکام همچنین در بخش دیگری از خطبه خود با اشاره به موضوع امامت و رهبری امت، بیان کرد: در باب معارف انقلاب اسلامی، مسئله ولایت و امامت و رهبری امت از حساس ترین مباحثی است که باید مورد توجه متدینین قرار گیرد.

او تصریح کرد: اکنون به صورت روزانه با مسائلی مواجه هستیم که باید موضع خودمان را به عنوان امت با امام خود تنظیم کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: اگر ولایت شکل گرفت و امت پشت سر امام ایستاد و محکم از موضع حق امام دفاع کرد، پیروزی حتمی است، چرا که پیروزی را خداوند وعده داده است.

آیت‌الله دژکام اضافه کرد: امت امام خمینی(ره) در سال‌های پس از انقلاب و در زمان جنگ و عرصه‌های مبارزه با تحریم و فشارهای مختلف استکبار هر کجا ایستادند، پیروز شدند و امروز هم مسئله همین است.

وی تصریح کرد: عظمت امت اسلامی امروز دیده می‌شود و نگران اینکه چه می‌شود نباشیم و بلکه تنها باید نگران این بود که آیا به دستورات الهی در باب ولایت عمل کرده‌ایم یا نه؟

امام جمعه شیراز، درمان دردهای کهنه و حل نشده بشریت را همراهی با قرآن و اهل بیت(ع) عنوان کرد و گفت: تاسف بار است که علی‌رغم وجود قرآن، روایات اهل بیت(ع) و وجود نائب اهل بیت اما سر در کتاب‌های دیگر می‌برند و دنبال درمان هستند.

آیت‌الله دژکام خاطزنشان کرد: قرآن و عترت و سخنان اهل بیت(ع) حجت بر همه عالم است و راه حل مشکل بشر در آنجا پیدا می‌شود.

انتهای پیام/224224
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان