کد خبر: ۱۶۰۳۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

راه‌اندازی ناحیه مستقل آموزش و پرورش صدرا در آینده نزدیک

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی ناحیه مستقل آموزش و پرورش شهر جدید صدرا در روزهای آتی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار اخیر با وزیر آموزش و پرورش و گرفتن موافقت‌های اولیه در سنوات پیشین در خصوص راه‌اندازی ناحیه مستقل آموزش و پرورش شهر جدید صدرا اظهار داشت: این ناحیه با توجه به فراهم بودن شرایط، به زودی در صدرا ایجاد خواهد شد.

وی افزود: شهر جدید صدرا با حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مستحق داشتن یک ناحیه مستقل آموزش و پرورش بود که با پیگیری‌های انجام شده، به فضل خدا این مهم محقق شد.

عزیزی خاطرنشان کرد: با استقرار ناحیه مستقل آموزش و پرورش در صدرا علاوه بر اینکه مراجعات مردمی به نواحی شیراز کم خواهد شد، ساز و کار آموزشی بهتری نیز در صدرا مشاهده خواهیم کرد و به نوعی کاستی‌های آموزشی این شهر به لحاظ فضای آموزشی، کمبود معلم و... به حداقل خواهد رسید.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: پیش‌بینی‌ها برای استقرار نیروها با ایجاد یک مکان مناسب در صدرا انجام شده که جا دارد همین جا از زحمات مدیر سابق ناحیه دو آموزش و پرورش شیراز که همکاری بسیار خوبی در این موضوع داشت، تقدیر و تشکر کنم.
راه اندازی ناحیه مستقل آموزش و پرورش صدرا در آینده نزدیک

وی در پایان نیز گفت: صدرا می تواند یکی از بهترین شهرهای ایران باشد اما لازمه آن ایجاد زیرساخت‌ها در این شهر است که یکی از آنها ایجاد یک ناحیه مستقل آموزش و پرورش بود و در ادامه نیز باید برای استقرار دیگر امکانات نیز تلاش کنیم که موضوع مهم شهرستان شدن این شهر نیز در حال پیگیری است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نظرات بینندگان
محمد
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲
0
قریب ده سال قبل در زمان مدیر کلی آقای روزیطلب در خواست ناحیه شده صدرا به وزارت ارسال شد ولی تاکنون اقدامی نشده در بازه خاصی گفته شد هر مرکز استان می تواند دو ناحیه داشته باشد