کد خبر: ۱۶۰۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

دستگاه قضا در قضیه هجمه به آمر به معروف جدی ورود کند

امام جمعه کوار گفت: برای جلوگیری از هنجارشکنی از هر گونه تعلل در برخورد با مجرمانی که اعمال خلاف شرع و قانون انجام می دهند، پرهیز شود.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، امام‌جمعه شهرستان کوار در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته هجمه به آمر به معروف در باغ نارنجستان را اقدامی ناپسند خواند و گفت: وضعیت حجاب در مراکز گردشگری استان فارس تأسف‌بار است و ضمن انتقاد از متولیان میراث‌فرهنگی، لازم است از هنجارشکنی جلوگیری شده و از هرگونه تعلل در برخورد با اعمال خلاف‌شرع و قانون پرهیز گردد.

 وی هتک حرمت به ارزش‌های محرم را عامل جریحه‌دار شدن احساسات انقلابی مردم دانست و افزود: هر کس بخواهد در مقابل ارزش‌های دینی و انقلابی چه به‌صورت سازمان‌یافته و چه عناصر خودفروخته بایستد، در هر شرایطی محکم و قاطعانه در مقابلش می‌ایستیم.

 خطیب جمعه کوار خطاب به مسئولان امنیتی و انتظامی اظهار داشت: سکوت و مدارا دلیل بر ضعف ما نیست و مراجع ذی‌صلاح نباید اجازه دهند آنان که خود مظهر خلاف و کژی هستند، جامعه را ناامن کنند و باید با آنان برخورد جدی صورت گیرد.

وی مجموعه ذوب‌آهن پاسارگاد کوار را مدیون مردم کوار دانست و ادامه داد: ذوب‌آهن حقوق زیادی را از مردم شهرستان سلب نموده که در خطبه‌های هفته آتی با آمار و ارقام به این بحث به‌صورت مفصل پرداخته خواهد شد.

متضرر شدن کشاورزان بر اثر سوءمدیریت و عدم آموزش به آنان

حجت‌الاسلام موسوی‌انور باتوجه‌به فصل برداشت محصولات کشاورزی، به مسئله ضرر مضاعف به کشاورزان و سود وافر جیب دلالان پرداخت و گفت: وضعیت فصل برداشت در کوار مطلوب نیست و خستگی را از تن رنجور کشاورزان بیرون نمی‌آورد، چرا که آنان با امید به کشت محصول روی می‌آورند، اما به‌خاطر بی‌مدیریتی و ضعف در این راستا سرمایه کشاورزان به باد رفته و سود در جیب عده‌ای دلال سرازیر می‌شود.

وی افزود: سطح زیر کشت بهاره و پاییزه محصول پیاز در کوار بالغ بر ۸۰ هزار تن برآورد شده که کشت بهاره سودی برای صیفی‌کاران نداشت.

امام‌جمعه شهرستان کوار همچنین باتوجه‌به فصل برداشت انگور اظهار داشت: شهرستان کوار از نواحی ممتاز استان فارس در تولید انگور است که تولید این محصول امسال در شهرستان به ۱۵۰ هزار تن رسیده است؛ ولی باتوجه‌به عدم مدیریت هوشمندانه و بازرگانی معیوب نتوانسته جایگاه خوبی را پیدا کند و برای کشاورز سود آفرین باشد.

وی افزود: مسئولان باید بازار را تنظیم کرده و برای مدیریت صنایع تبدیلی برنامه‌ریزی کنند تا از کشمش، شیره، آب و کنسانتره انگور به بهترین نحو استفاده شود و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنند و تهدیدها را به فرصت مبدل کنند.

وی مدیریت هوشمندانه و همه‌جانبه را برای توسعه کشاورزی پایدار ضروری برشمرد و گفت: مدیریت هوشمندانه باید قبل از فصل برداشت برای یافتن بازار فروش صورت بگیرد تا دچار ضعف و انفعال نشود و صادرات و ارزآوری به همراه داشته باشد.

خبرنگاری رسالتی مقدس و پرمخاطره برای تبیین واقعیت‌ها

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کوار هم چنین باتوجه‌به فرارسیدن ۱۷ مرداد و روز خبرنگار این روز را تبریک گفت و ادامه داد: از مسئولان شهرستان درخواست می‌کنم از خبرنگاران حمایت کنند چرا که خبرنگاری رسالتی مقدس و پرمخاطره برای بیان واقعیت‌ها است.

وی از خبرنگاران نیز درخواست کرد ضمن مصاحبه با کشاورزان از درد دل و صحبت‌های آنان گزارشی تهیه نموده و به گوش همه مسئولان برسانند.

انتهای پیام/


منبع:بهارکوار
برچسب ها: بهارکوار ، شیراز ، فارس
نظرات بینندگان