کد خبر: ۱۶۰۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل آبفا شیراز:

ظرفیت تصفیه‌خانه‌های شیراز و صدرا افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب (آبفا) شیراز گفت: با هدف افزایش ظرفیت پذیرش، بهبود کیفیت پساب و کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، طرح ارتقای تصفیه‌خانه‌های شیراز تهیه شده است و به زودی اجرایی خواهد شد.
به  گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب (آبفا) شیراز گفت: باهدف افزایش ظرفیت پذیرش، بهبود کیفیت پساب و کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، طرح ارتقای تصفیه‌خانه‌های شیراز تهیه شده است و به‌زودی اجرایی خواهد شد.

وی گفت: باتوجه‌به اینکه اکنون تنها برای نیمی از جمعیت شهرهای شیراز و صدرا امکان تصفیه فاضلاب فراهم است، برای افزایش ظرفیت این تأسیسات و ارتقای بهداشت جامعه، پیمانکاران مدول‌های ۳ و ۴ تصفیه‌خانه شمار ۲ شیراز به ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و مدول اول تصفیه‌خانه غرب صدرا به ظرفیت ۱۳ هزار مترمکعب در شبانه‌روز انتخاب شده‌اند.

بهروزی با بیان اینکه عملیات اجرایی این تصفیه‌خانه‌ها تابستان امسال شروع می‌شود، گفت: با بهره‌برداری از مدول‌های جدید ظرفیت تولید پساب، امکان بازچرخانی آن و استفاده در صنعت و کشاورزی به میزان قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت.

بهروزی گفت: قرارداد ارتقاء تصفیه‌خانه‌ها به روش بیع متقابل، سال ۱۳۹۹ با سرمایه‌گذار منعقد شده بود؛ اما به دلیل موانعی که تحریم‌های ظالمانه در مسیر تأمین مالی پروژه ایجاد کرد، به مرحله اجرا نرسیده بود.

مدیرعامل آبفا شیراز گفت: باتوجه‌به مشکلات موجود، این شرکت برای رفع موانع و تولید حداکثری و باکیفیت پساب، علی‌رغم محدودیت‌های جدی در زمینه منابع مالی، راسا نسبت به ارتقاء تصفیه خانه اقدام کرده است.

بهروزی خاطرنشان کرد که در همین راستا طراحی، ساخت و نصب سیستم‌های هوادهی سطحی جدید با کمک یک شرکت دانش بنیان داخلی، مهندسی ارزش و ارتقای ایستگاه پمپاژ لجن برگشتی، انجام شده است.

انتهای پیام/


برچسب ها: شیراز ، فارس
نظرات بینندگان