کد خبر: ۱۶۰۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۸ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

رسانه بازوان اصلی شکل‌دهی افکار عمومی است

رئیس بسیج رسانه استان فارس نقش رسانه‌ها را در اقناع افکار عمومی محوری دانست و گفت: رسانه بازوان اصلی شکل دهی افکار عمومی است و اصحاب رسانه روایت ساز، تبیین کننده و روشنگر و هدایتگران جامعه هستند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، هادی رضایی، رئیس بسبج رسانه استان فارس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار به تمامی اصحاب رسانه، گفت: ۱۷ مرداد به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار شجاع، جسور، و متعهد شهید "محمود صارمی" به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است، این روز فرصت ارزشمندی است تا از جایگاه معنوی و از زحمات و تلاش‌های صادقانه اصحاب رسانه در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تقدیر به عمل آید.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش محوری در اقناع افکار عمومی دارند، افزود: رسانه بازوان اصلی شکل‌دهی افکار عمومی است و اصحاب رسانه روایت‌ساز، تبیین‌کننده و روشنگر و هدایتگران جامعه هستند.

رضایی در ادامه به نقش کلیدی اصحاب رسانه در جبهه‌ی مقدم جهاد تبیین و منویات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: خبرنگاران و عکاسان خبری حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان هستند و به خوبی می‌توانند موضوعات امیدآفرینی، رشد تولید و مهار تورم و ... را با اخبار و به روایت کشیدن عکس به مردم منتقل کنند.

رئیس بسیج رسانه استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر در یک جنگ ترکیبی قرار داریم، خاطرنشان کرد: معاندین، مخالفان و دشمنان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در صدد ناامیدی جوانان، تحریف واقعیت و حقایق انقلاب، شبهه و اختلاف‌افکنی در جامعه ایران اسلامی هستند که در این جنگ نرم و در راستای ایفای جهاد تبیین؛ اصحاب رسانه که در خط مقدم این جبهه هستند باید جانانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و در مقابله با شبهه افکنی دشمن ایستادگی کنند تا دشمن، ابزاری برای هجمه افکنی نداشته نباشد.

وی در ادامه از غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای خبرنگار با هدف تجدید میثاق با شهدا، در روز سه‌شنبه ۱۷ مردادماه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح با حضور مسئولان استانی خبر داد و افزود: حضور اصحاب محترم رسانه در برنامه زنده تلوزیونی در جهت تبیین نقش رسانه، سخنرانی رئیس سازمان بسیج رسانه فارس در خطبه‌های پیش از نماز جمعه ۲۰ مردادماه، رونمایی از پوستر جام رسانه‌ای امید و در پایان تجلیل از خبرنگاران استان با حضور فرمانده سپاه و دیگر مسئولان از دیگر برنامه‌های هفته بزرگداشت خبرنگار است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان