کد خبر: ۱۶۰۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۷ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۲
رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس:

فعالیت بیش از۵ هزار مسجد و حسینیه در فارس تقویت می‌شود

رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس گفت: لازم است هر کس در هر جایگاهی است در راستای تکریم و تقویت فعالیت‌ها در مساجد تلاش کند.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، حجت الاسلام حسین امیدی رئیس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس، امروز ۱۵ مردادماه، در سی و نهمین جلسه از «سلسله نشست‌های مدیران پاسخگو»، با اشاره به فرا رسیدن سالروز بزرگداشت مسجد اظهار کرد: بیش از هفتاد هزار مسجد و حسینیه در کشور اسلامی ایران و در استان فارس نیز بیش از پنج هزار مسجد و حسینیه وجود دارد. 

وی با اشاره به اهمیت موضوع مسجد، عنوان کرد: لازم است هر کس در هر جایگاهی که بوده در راستای تکریم و تقویت فعالیت ها در این مکان مقدس تلاش کند. 

امیدی با بیان اینکه مسجد به عنوان مکانی مهم برای نسل نوجوان،  جوان و حتی نونهال بسیار حائز اهمیت است،  گفت: با برنامه ریزی دستگاه های زیربط ویژه برنامه هایی جهت تکریم و شناخت ظرفیت های بالای مسجد این مکان مقدس صورت گرفته و در حال برنامه ریزی است.

رئیس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با اشاره به اینکه از ۲۵ لغایت ۳٠ مرداد ماه که هفته منتهی به روز جهانی مسجد بوده، ویژه برنامه هایی درنظر گرفته شده است، در تشریح این ویژه برنامه ها عنوان کرد: در  روز سی‌ام مرداد ماه در مسجد بین المللی نصیر الملک، اجلاس نخبگان مساجد فارس را داریم. 

حجت‌الاسلام امیدی نمایشگاهی تحت عنوان «محراب» را از 28-30 مرداد در دو نوبت صبح و عصر در مسجد تاریخی شکرالله خان از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: این نمایشگاه دارای ۱۷ غرفه منتخبین مساجد بوده که کارهای خود را ارائه می‌دهند. 

نامگذاری یک بلوار به نام قدس و فعالیت‌های رسانه در تلویزیون‌های شهری،  صدا و سیما،  شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها با موضوع مسجد و روز مسجد از دیگر ویژه برنامه‌های آن هفته است. 

وی پویش رواق کتاب که معرفی کتاب در مساجد استان فارس بوده را از دیگر  برنامه ریزی های صورت پذیرفته برشمرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان