کد خبر: ۱۶۰۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۲
رنگی نو بر آسفالت خیابان‌های شیراز زده شد؛

اجرای ۶ میلیون مترمربع آسفالت

یازدهمین مرحله جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز با عنوان جهش آسفالت و هدف‌گذاری ۶ میلیون مترمربع عملیات اجرای آسفالت با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان از امروز در شیراز آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، رضا جاویدی سخنگوی شهرداری شیراز در خصوص آسفالت معابر سطح شهر گفت: یکی از محور درخواست‌های شهروندان در مطالبات از شهرداری، طی سنوات مختلف که در سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ به ثبت رسیده، بحث آسفالت کوچه‌های خاکی، تراش و ترمیم بوده است.

به گفته وی؛ همواره که شهر توسعه پیدا می‌کند حفاری دستگاه‌های خدمات رسان عمدتاً موجب خرابی و بی‌کیفیتی آسفالت‌ها در شهرها به‌ویژه کلان‌شهرها می‌شود و بر همین اساس، یکی از مهم‌ترین مسئله پیش روی مدیریت شهری، بحث تامین و اجرای آسفالت است.

سخنگوی شهرداری شیراز افزود: مدیریت شهری در مقاطع مختلف تلاش کرده با اجرای آسفالت‌، بخشی از این کاستی‌ها را برطرف کند.

اجرای 6 میلیون مترمربع آسفالت

جاویدی با اشاره به بحث تامین قیر برای تولید آسفالت عنوان کرد: از سال ۱۳۹۹ به بعد یکی از عمده‌ترین چالش‌های پیش روی کلانشهرها تامین قیر برای تولید آسفالت بوده که به دلیل افزایش چشمگیر قیمت قیر، امروز اجرای آسفالت یکی از گرانترین خدمت در شهرداری کلانشهری چون شیراز محسوب می‌شود که با برنامه ریزی صورت گرفته و اهتمام جدی شهرداری و شورای اسلامی شهر این خدمت به شهروندان انجام می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز بر همین اساس به یازدهمین گام از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز که از روز دوشنبه ۱۶ مردادماه جاری با ۶ میلیون مترمربع آسفالت و اعتبار بالغ‌بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل پرداخت عوارض شهروندان طی برنامه زمانبندی‌شده دوساله انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ثبت ۳ هزار و ۱۰۸ تماس در سامانه ارتباطات مردمی شهرداری شیراز درسال گذشته مبنی بر آسفالت معابر خاکی، تراش و ترمیم آسفالت قدیمی گفت: عزم جدی مدیریت شهری در این دوره خدمات شایسته به مردم است.

سخنگوی شهرداری شیراز این نوید را به شهروندان این کلان‌شهر داد که دغدغه مدیریت شهری در ارائه خدمات مطلوب در سطح شهر به ویژه مقوله آسفالت است.

انتهای/
نظرات بینندگان