کد خبر: ۱۶۰۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۲
رئیس سازمان بازرسی:

کمک به واحدهای صنعتی یکی از راهکارهای مهار تورم و رونق تولید است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تمامی مسئولان خواست برای تحقق شعار سال پای کار بیایند و بر این نکته تاکید کرد که یکی از راهکارهای مهار تورم و رونق تولید کمک به واحدهای صنعتی است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،ذبیح‌الله خداییان در جلسه شورای اداری شهرستان لامرد با اشاره به تاکید رییس قوه قضاییه مبنی بر لزوم حضور مسئولان قوه در بین مردم بیان کرد: در سند تحول قضایی تکریم ارباب رجوع و دیدار چهره به چهره مورد تاکید قرار گرفته و بر این اساس سفر به استانها در دستور کار است.

وی با تاکید بر اینکه در سفرهای رییس قوه قضاییه و مسئولان، سعی در گره گشایی از مشکلات مردم است، افزود: یکی از اهداف سفرهای استانی، تحقق شعار سال مهار تورم و رونق تولید است و با وجود اینکه مهمترین وظیفه برعهده دولت است و قوه قضاییه نقش پشتیبان دارد اما بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب علاوه بر وظایف خود به میدان آمده و به دولت کمک می کند.

خداییان کمک به واحدهای صنعتی، بنگاه های اقتصادی و کارآفرینان را یکی از راهکارهای مهار تورم و رونق تولید دانست و تاکید کرد: در سفرهای استانی بازدید از کارخانجات در دستور کار است و بر این اساس در راستای رفع موانع تولید اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه تمام قوا باید برای تحقق شعار سال به میدان بیایند، اظهار کرد: امروزه ایران نه تنها کشوری مصرف کننده نیست بلکه تولید کننده است و در تمامی بخش ها حرف برای گفتن دارد.

خداییان با بیان اینکه باید همه دستگاه ها برای رونق تولید کمک کنند، بیان کرد: امروزه باید به فعالان اقتصادی به عنوان سرداران و سربازان اقتصادی نگاه کنیم و آنها را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم.

وی یکی از صنایع مهم لامرد را صنعت آلومینیوم دانست و گفت: در حال حاضر شاهد رشد بسیار خوب این صنعت هستیم که با تمام ظرفیت در حال فعالیت است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه برخی از صنایع در کشور به دلیل ضعف مدیریتی با چالش هایی روبرو است، افزود: سازمان بازرسی کل کشور، دستگاه نظارتی فراقوه ای است و اگر در بخشی، کوتاهی در اجرای قانون صورت گیرد، موضوع پیگیری شده و از سوءجریان پیشگیری می کند.

خداییان بر لزوم تامین برق صنایع به ویژه آلومینیوم تاکید کرد و گفت: باید با برنامه ریزی از بروز مشکل در این حوزه جلوگیری کرد.

رئیس سازمان بازرسی بر لزوم تسریع در بهره‌برداری فازهای پروژه نیروگاه غدیر با کمک ایمیدرو و متولیان امر تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه های مردم این شهرستان پیرامون آبرسانی بیان کرد: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، باید روستاها توسعه یابد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور قول مساعد داد که این سازمان مسایل و مشکلات طرح شده را در چارچوب وظیفه قانونی دنبال خواهد کرد.

خداییان همچنین در جریان سفر به لامرد از کارخانه پالایش پارسیان سپهر (تولیدکننده اتان، متان، پروپان، بوتان و میعانات گازی) بازدید کرد.

وی در خصوص سند مالکیت این کارخانه نیز قول مساعد داد که موضوع را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سایر دستگاه ها پیگیری خواهد کرد تا این مشکل مرتفع شود.

 انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان