کد خبر: ۱۶۰۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۶ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

رئیس قوه قضاییه از کارخانه روغن نباتی شیراز بازدید کرد

رئیس قوه قضاییه در ادامه سفر به فارس در جهت کمک دستگاه قضایی به رشد تولید و رفع موانع تولید، از کارخانه روغن نباتی شیراز که طی سال‌های اخیر با مشکلاتی مواجه شده است، بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان فارس، در راستای کمک دستگاه قضایی به رشد تولید و رفع موانع تولید، از کارخانه روغن نباتی شیراز که طی سال‌های اخیر با مشکلاتی مواجه شده است، بازدید به عمل آورد.

کارخانه روغن نباتی شیراز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین واحدهای تولیدی کشور، در جریان واگذاری‌های غیراصولی و خارج از ضابطه، به دلیل سوء مدیریت، با مشکلات اقتصادی و بدهی مواجه شد.

با ورود دستگاه قضایی، اقدامات ناظر بر جلوگیری از ورشکستگی، رکود، تعطیلی و ارتقای تولید و اشتغال در این کارخانه، در دستور کار قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه از کارخانه روغن نباتی شیراز بازدید کرد

مهمترین وجه ورود دستگاه قضایی به رفع مسایل و مشکلات کارخانه روغن‌نباتی شیراز، تمهید مقدمات حقوقی و قضایی جهت انتقال کارخانه مزبور به خارج از شهر و در منطقه ویژه اقتصادی، جهت صیانت از حقوق عامه و رفع مشکلات زیست‌محیطی است.

رئیس قوه قضاییه در جریان بازدید از کارخانه روغن نباتی شیراز، با مالکان و سرمایه‌گذاران جدید این بنگاه تولیدی به گفت و گو پرداخت و در جریان جزئیات مسایل و مشکلات آن‌ها به خصوص در حوزه‌های ناظر بر مسایل بانکی و همچنین انتقال و جابجایی کارخانه به خارج از شهر قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در این بازدید بیان کرد: حل و فصل کامل مشکلات کارخانه روغن نباتی شیراز، نیازمند همراهی و کمک همه بخش‌های ذی‌ربط است و در این مسیر، دستگاه قضایی همانگونه که تاکنون مساعدت‌های لازم را داشته است، همچنان سعی خواهد کرد بر اساس قوانین و مقررات، رفع مشکلات مربوط به حوزه بانکی و همچنین انتقال کارخانه به خارج از شهر جهت کاهش مشکلات زیست‌محیطی را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های مالکان جدید کارخانه روغن نباتی شیراز، افزود: احیای روند تولید در کارخانه روغن نباتی شیراز، بیش از همه مرهون تلاش‌ها و زحمات کارگران این کارخانه است.

رئیس دستگاه قضا همچنین در این بازدید، در خصوص روند جابجایی مرحله به مرحله و فاز به فاز کارخانه روغن نباتی شیراز، مسئولان مربوطه را مورد سوال قرار داد و توصیه‌های مقتضی را در این زمینه ارایه کرد.

مالکان جدید کارخانه روغن نباتی شیراز نیز که ظرف مدت ۶ ماه، مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از ۶ هزار میلیارد ریال بدهی انباشته کارخانه را پرداخت کرده‌اند و خط تولید آن را با ۱۵۰ نفر راه انداخته‌اند، ضمن قدردانی از کمک‌های دستگاه قضایی در جهت احیای تولید در این کارخانه، خواستار حل مشکلات بانکی کارخانه جهت افزایش روند تولید شدند.

در جریان بازدید امروز رئیس قوه قضاییه از کارخانه روغن‌نباتی شیراز، مالکان این بنگاه تولیدی به ذکر مشکلات و مسایل «کارخانه صنایع بسته‌بندی شیراز» که ذیل مجموعه آن‌ها فعالیت دارد نیز پرداختند.

«بدهی به بانک و سازمان تعاونی روستایی» و همچنین «تملک بخشی از ملک، ماشین‌آلات و ادوات خط تولید توسط بانک»، از جمله مشکلات و مسائل کارخانه صنایع بسته‌بندی شیراز است؛ خط تولید این کارخانه که در گذشته بیش از ۳۰۰ نفر کارگر در آن مشغول بودند، امروز با ۱۲ نفر فعال است.

رئیس قوه قضاییه پس از استماع مشکلات مربوط به کارخانه صنایع بسته‌بندی شیراز، بیان کرد که دستگاه قضا بر اساس قوانین و مقررات، تلاش می‌کند به مشکلات کارخانه مزبور رسیدگی کند.

گفت و گوی صمیمانه حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با کارگران و نیروهای کارخانه روغن نباتی شیراز و خداقوت‌گویی به آنها، آخرین بخش بازدید وی از این کارخانه بود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان