کد خبر: ۱۶۰۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی قرار گیرد

رییس قوه قضاییه گفت: قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای دوشنبه در دیدار قضات و کارکنان قضایی استان فارس با اشاره به حجم بالای کار در دستگاه قضایی، افزود: حجم کار و سختی کار در دستگاه قضایی بالاست و کمبودها زیاد است، اما باید توجه کنیم که مبادا این سختی‌ها در انگیزه خدمت‌رسانی و اخلاص ما تأثیر بگذارد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: دشمنان طی بیش از چهار دهه بعد از انقلاب، هر ترفند و خباثتی را به کار بستند تا نظام ما پا نگیرد و پیشرفت نکند، اما ناکام ماندند.

اژه‌ای افزود: امروز دشمنان اگر می‌توانستند علیه کشور ما اقدام نظامی کنند، درنگ نمی‌کردند، اما به‌واسطه اقتدار ایران اسلامی از پیشبرد این حربه عاجزند.

وی ادامه داد: هیچ‌کس نمی‌تواند در مقابل اعمال شجاعت قاضی در چارچوب قانون و عدل بایستد؛ قاضی نباید تحت‌تأثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌گردد.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: در بسیاری از موارد در تدوین لوایح قضایی با اعمال سازوکارهایی از قضات شاغل و حتی قضات بازنشسته نظرخواهی صورت می‌گیرد.

پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری استان فارس گفت: در راستای تحقق رشد تولید در کشور، با کمک مجموعه قضایی استان، ۶۷ شرکت در سال گذشته و ۲۲ شرکت در چهار ماه و نیم سپری‌شده از سال جاری احیا شدند.

در این دیدار، نمایندگان قضات، کارکنان اداری، کارکنان شوراهای حل اختلاف و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه، به بیان مطالب و نقطه‌نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان