کد خبر: ۱۶۰۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۹ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

«رواق کتاب» به روی اهالی مسجد گشوده شود

با رونمایی از پوستر«رواق کتاب»، این طرح به صورت رسمی وارد فاز اجرایی شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، معرفی کتاب در مسجد، طرحی که توسط مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به منظور گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی میان اهالی مساجد مطرح شد.

این ایده در قالب تفاهم نامه میان اداره کل کتابخانه‌ها و ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد فارس شکل جدی تری به خود گرفت و سرانجام با رونمایی از پوستر «رواق کتاب»، این طرح به صورت رسمی وارد فاز اجرایی شد.

در قالب این برنامه، قرار است اصحاب مسجد با معرفی کتاب به نمازگزاران و ارسال ویدیو به سامانه مسابقات الکترونیکی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جشنواره «رواق کتاب» شرکت کنند.


«رواق کتاب» به روی اهالی مسجد گشوده شود

این پویش ویژه گروه‌های سنی متفاوت برنامه ریزی شده و عموم نمازگزاران مساجد را شامل می شود؛ بر اساس آنچه در این طرح آمده ، رواق کتاب در سه گروه سنی هفت تا 12 سال ویژه کودکان، 12 تا 18 سال ویژه نوجوانان و بالای 18 سال نیز ویژه بزرگسالان به اجرا در می آید.

کمک به استمرار ارتباط میان اهالی مسجد و کتابخانه‌های عمومی از اهداف این طرح است که مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به آن اشاره می‌کند. البته فیروزی جذب جوانان به کتابخانه های عمومی را هدف اصلی رواق کتاب می داند که با توجه به وجود 34 کتابخانه عمومی در مساجد، رسیدن به این مهم دور از انتظار نیست.

با گشوده شدن درب رواق کتاب بر روی اهالی مسجد تا 15 شهریور این فرصت برای آنها مهیا شده تا مسجدی‌های ضمن اجرای طرح و ارسال ویدیو، در این پویش سهیم شوند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان