کد خبر: ۱۶۰۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

دولت بیمه تکمیلی و مسکن خبرنگاران را در دستور کار خود قرار دهد

عضو هیات رئیسه مجلس با تبریک روز خبرنگار از دولت خواست تا بیمه تکمیلی و مسکن خبرنگاران را در دستور کار خود قرار دهد.
به گزارش خبر نگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی در تذکری شفاهی با تبریک روز خبرنگار گفت: انتظار است دولت بیمه تکمیلی انواع خبرنگاران را به نتیجه برساند. همچنین با توجه به پیش بینی که در قانون تولید جهش مسکن شده است، باید در حوزه مسکن این اقشار شریف جامعه نیز اقدام عاجل شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین در حوزه پرداخت قیمت خرید تضمینی گندم تذکراتی به دولت داده ایم که منابع پیش بینی شده کفاف دسترنج کشاورزان شریف را نمی دهد، چرا که چند ماه است با وجود آنکه گندم خود را تحویل داده اند، اما هنوز ۱۵ هزار تومان آنها پرداخت نشده است! هر چند ما معتقدیم این مبلغ باید ۱۷ هزار تومان باشد، ضمن آنکه اگر کشاورز به بانک یا بیمه بدهکار باشد، سریعاً آنها را جریمه می کنیم، اما دولت مدتهاست بدهی خود را به این افراد پرداخت نکرده است.

وی افزود: قرار بود بیمه کارگران ساختمانی که چندین ماه است بلاتکلیف است، تعیین تکلیف شود، لذا باید در جهت حمایت کارگران و حل مشکل ساخت و ساز هر چه سریعتر این مسئله را تعیین تکلیف کرد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: طرح یک فوریتی اصلاح نوع برگزاری کنکور نیز مسئله حائز اهمیتی است بنابراین باید هر چه سریعتر استرس را از دانش آموزان و والدین دور کنیم.

دولت بیمه تکمیلی و مسکن خبرنگاران را در دستور کار خود قرار دهد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمبود بلیط قطار و هواپیما در استان های غربی و جنوبی مانند خوزستان دردسرساز شده است، گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام اربعین باید این مشکل را هر چه سریعتر حل کرد، هر چند مردم خودشان موکب ها را راه اندازی کرده اند، اما برای اصلاح زیرساخت های جاده ای دولت باید اقدامات عملی انجام دهد. هر چند ۶ ماه است مکرر برای اختصاص بلیط هواپیما و قطار تذکر می دهیم و با توجه به قرار گرفتن در فصل گرم سال باید در راستای تامین بلیط به منظور تسهیل سفرها اقدام شود.

یوسفی تصریح کرد: همچنین قرار بود در بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان لایحه ای تقدیم مجلس شود، ضمن آنکه ساماندهی پرسنل شرکتی ادارات ضروری است و باید تاکید کرد نیروی انتظامی طی ۴ ماه گذشته ۴۰ شهید برای امنیت کشور تقدیم کرده است.

با این وجود اخیراً دو اتفاق تلخ رخ داد، یکی در میدان میوه و تره بار اهواز و دیگری اتفاقی بود که برای خانم آمر معروف در شیراز افتاد، هر چند این زن نجیب و عفیف و مظلوم مقتدرانه ایستاد. اما آنهایی که برای ماست پاشی گوش فلک را کر کردند، امروز برای اتفاقی که برای این خانم افتاد، هیچ اقدامی نمی کنند، بنابراین انتظار است برخورد لازم صورت گیرد.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان