کد خبر: ۱۶۰۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

توسعه ورزش همگانی گام بلند کاهش آسیب‌های اجتماعی

رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت: یکی از روش‌های موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، توسعه ورزش همگانی به خصوص در مناطق محروم شهر است.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،در حاشیه تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار در تالار حافظ محمدرضا جعفری رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: روز خبرنگار روز تجلیل از سنگرسازان بی‌سنگری است که با قلم توانمند خود سعی در پیگیری و مطالبه‌گری را دارند و حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه قوت قلب ما در هیئت‌های ورزشی هستند و در این جا ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنم که یار و مددکار ما در هیئت‌های ورزشی هستند. 

جعفری در ادامه گفت: یکی از روش‌های مؤثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، توسعه ورزش همگانی به‌خصوص در مناطق محروم شهر است. رئیس کمیته روابط‌عمومی هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: با توسعه ورزش همگانی می‌توانیم گام مؤثری در جهت ایجاد نشاط، همدلی و توسعه سلامت جسمی و روحی در جامعه برداریم.

وی افزود: برگزاری پیاده‌روی‌های عمومی که با مشارکت و حمایت شهرداری شیراز اجرا می‌شود گام مؤثری در تحقق اهداف اجتماعی است. وی معتقد است: یکی از روش‌های مؤثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، توسعه ورزش همگانی به‌خصوص در مناطق محروم شهر است.

جعفری با تأکید بر کم‌هزینه‌بودن ورزش‌های همگانی عنوان کرد: راه‌اندازی پیاده‌روی‌های خانوادگی ضمن ایجاد فرصت همدلی میان شهروندان در فضای سالم و فرصت در کنار هم بودن اعضای خانواده در زندگی مدرن امروزی، هزینه چندانی نیز در برندارد. 

این مقام مسئول عنوان کرد: همکاری یازده منطقه شهرداری گامی بلند در توسعه ورزش‌های همگانی در شرایطی که بی‌تحرکی و مشکلات و بیماری‌های ناشی از زندگی شهری، سلامتی بسیاری از شهروندان را تهدید می‌کند، قابل‌تقدیر و تشکر است.

جعفری با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی برای ایجاد تحرک و پویایی در جامعه گفت: در سال‌های اخیر شاهد فرهنگ‌سازی خوبی برای ترویج اهمیت و ضرورت ورزش در جامعه به انجام رسیده است. جعفری باور دارد: رسانه‌ها نیز در ترویج این فرهنگ سهم مؤثری داشته‌اند و با انتشار خبر برگزاری این مراسم از قبل سهم بسزایی در دعوت شهروندان در این مراسم ایفا کرده‌اند که توسعه و پیشرفت ورزش استان فارس را در پی داشته است. 

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان