کد خبر: ۱۶۰۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

«اِوَز» و «صدرا» به مرحله نهایی داوری پایتخت کتاب ایران رسیدند

معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: امسال شهرهای "اِوَز" و صدرا" از این استان جزء شهرهای برگزیده مرحله نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،غلامرضا خوش‌اقبال شنبه ۲۱ مرداد با یادآوری اینکه ۱۵ مرداد نتیجه انتخاب پایتخت کتاب ایران، مشخص شده است، گفت: در فهرست انتخابی، از بین ۱۰۵ شهر کاندید، شهرهای "اِوَز" با کسب ۵۰ و "صدرا" با کسب ۳۲ امتیاز جزء ۱۲ شهر برگزیده قرار گرفتند.

وی بابیان اینکه "اوز" در صدر این فهرست قرار گرفته است،گفت: انتخاب پایتخت کتاب ایران یک رویداد ملی باهدف ترویج کتاب‌خوانی است که بر اساس کارنامه و برنامه‌های شهرها در زمینه اهتمام به تقویت بسترهای توجه به کتاب و ارائه برنامه‌های خلاقانه و اثرگذار برای رونق کتاب‌خوانی، انجام می‌شود.

خوش‌اقبال افزود: دی‌ماه ۱۴۰۱ اقدامات اولیه برای برگزاری هشتمین دوره انتخاب پایتخت کتاب توسط دفتر مجامع و تشکل‌های فرهنگی بنا به سیاست‌های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد به ادارات کل ابلاغ و بر همین اساس اقدامات زیربنایی اولیه، جلسات با دستگاه‌های مرتبط با حوزه کتاب و کتاب‌خوانی برگزار شد.

معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: باتوجه‌به راه‌اندازی سامانه مستقل برای این رویداد مهم فرهنگی متقاضیان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس فرایند ثبت‌نام را طی کردند و در نهایت اواخر فروردین امسال اطلاعات به تهران ارسال شد.

خوش‌اقبال خاطرنشان کرد که در مرحله پایانی داوری، شامل بازدیدهای میدانی و راستی‌آزمایی و سنجش توان شهرها در اجرای ایده‌های ارائه شده، خواهد بود و بعد از آن پایتخت کتاب ایران انتخاب خواهد شد.

 انتهای پیام/
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان