کد خبر: ۱۶۰۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:

حدود۹۰ درصد صنایع فارس کوچک است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از سهم بیش از ۹۰ درصدی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: صنایع کوچک نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار، رشد تولید و توسعه صنعتی دارند.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید مصطفی هاشمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بیان کرد: اهمیت صنایع کوچک در رشد و توسعه اقتصادی و لزوم توجه همگانی به این صنایع، سبب شد تا ۲۱ مرداد در تقویم رسمی کشور به نام روز حمایت از صنایع کوچک نام‌گذاری شود.

وی افزود: صنایع کوچک و متوسط آن هم با توجه‌ به مزایایی که دارند، محرک اصلی اشتغال و رشد اقتصادی هستند.

 هاشمی با بیان اینکه صنایع کوچک به علت میزان سرمایه‌گذاری کمتر در مقایسه با صنایع بزرگ، در زمان کمتری به تولید و بهره‌برداری و اشتغال می‌رسند و با نوسانات اقتصادی نیز زودتر دچار مشکل می‌شوند، گفت: از این منظر، حمایت از آنها به‌عنوان اولویت مهم مطرح است و سیاست‌های حمایتی دولت و وزارت صمت نیز بر همین محور استوار است تا صنایع کوچک بتوانند در عرصه‌های تولیدی و صنعتی نقش مهم خود را ایفا کنند.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی مهترین زیرساخت استقرار صنایع کوچک محسوب می‌شوند از فراهم بودن بسترها برای جذب سرمایه‌گذار در ۶۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان خبر داد و گفت: تاکنون افزون بر ۸۴۰۰ قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد ۳۳۳۲ واحد با اشتغال‌زایی افزون بر ۳۹۷۰۰ نفر در مرحله بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

 هاشمی با بیان اینکه بیش از ۲۹۰۰ طرح صنعتی کوچک و متوسط در استان در مراحل مختلف ساخت‌وساز قرارداد گفت: از این تعداد ۵۴۴ طرح دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصد و نصب ماشین‌آلات است که بخش زیادی از آن تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: امسال با رویکرد مهار تورم و رشد تولید برنامه‌های ویژه‌ای برای تقویت و حمایت از صنایع کوچک در مرحله اجرا داریم که هدف اصلی رفع چالش‌ها و مشکلات و کمک به بهره‌برداری طرح‌های صنعتی در حال ساخت‌وساز است.

 انتهای پیام/

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان