کد خبر: ۱۶۰۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
جزئیات جدید از حادثه تروریستی ‌شاهچراغ(ع)؛

فرد تروریست بطری بنزین و فندک به همراه داشت

فرمانده سپاه فجر فارس گفت: این تروریست یک‌ماه در شیراز مستقر شده و با یک‌پوشش، در نزدیکی حرم ساکن سده، و در روز حادثه قبل از ورود به گیت حرم با حالت هجومی ورود می‌کند که از شروع تا لحظه دستگیری کمتر از۴۰ ثانیه است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس صبح امروز در مراسم ‌گرامیداشت هفته خبرنگار که به همت سپاه فجر فارس برگزار شد، به تشریح زوایای دیگری از حادثه تروریستی حرم شاهچراغ پرداخت و اظهار داشت: این حمله در ساعت ۱۹ روز یکشنبه ۲۲ مرداد از یکی از درب‌های فرعی در ضلع جنوبی(باب‌المهدی) حادثه تروریستی حرم مطهر شاه‌چراغ روی داد.

 وی با تاکید بر اینکه باید دانست که این اتفاقات با یک فرد اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه شبکه‌ای است که سرشبکه‌ها در خارج از کشورند که نهایتا به صهیونیست وصل است، افزود: این تروریست یک‌ماه در شیراز مستقر شده و با یک‌پوشش، در نزدیکی حرم ساکن سده، و در روز حادثه قبل از ورود به گیت حرم با حالت هجومی ورود می‌کند که از شروع تا لحظه دستگیری کمتر از ۴۰ ثانیه است.

فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه این تروریست ۸ خشاب همراه داشته‌ و بهترین اسلحه را در اختیار داشت، ‌ادامه داد: وی از درب خروجی اقدام به حمله و ورود به حرم می‌کند که در وهله اول ‌به سمت خدام و محافظان شلیک می‌کند که شهدا از همین نقطه و دو نفر دیگر از خدام و محافظان زخمی شده و در بدو ورود به حیاط حرم هم با خانمی رودررو شده و تیری هم از فاصله دومتری به این خانم شلیک می‌کند.

جزئیات جدید از حادثه تروریستی ‌شاهچراغ

وی با اشاره به اینکه تعدادی محافظ با لباس مبدل در حرم همیشه در حال گشت‌زنی هستند، افزود: با شنیدن صدای تیراندازی، به سمت باب‌المهدی می‌روند که با شلیک گلوله از رفتن تروریست به سمت ضریح جلوگیری می‌کنند.

سردار بوعلی با بیان اینکه در کوله تروریست، ‌بنزین و فندک کشف شد، که احتمالا قصد خرابکاری بزرگی داشته است، ادامه داد: با شلیک محافظ لایه دوم حرم، حواس تروریست پرت شده و بسیجی خادم حرم از پشت، وی را زمین‌گیر کرده و در کمتر از ۴ ثانیه محافظان به تروریست رسیده و نفر سوم محافظ هم به نقطه دستگیری تروریست می‌رسد.

‌وی با اشاره به حادثه تروریستی حرم مطهر شاه‌چراغ گفت: یکی از معدودترین حوادثی است که مرحله به مرحله و دقیق‌ترین روایات از سوی خبرنگاران به سراسر دنیا مخابره شد.‌

حجت‌الاسلام محمود محمودی زاده نماینده ولی فقیه در سپاه فجر فارس در آیین بزرگداشت هفته خبرنگار که به همت سپاه فجر برگزار شد اظهار داشت: انسان در هر جایگاه که باشند، یک‌سیر حرکتی دارد و اگرحلوه انسانیت انسان غلبه کند، طبیعتاً سیر تکاملی به سمت پروردگار است.

وی، راه رسیدن به این هدف را اطاعت از دستورات خداوند دانست و تصریح کرد: بعید از دستورات نسبت به بعضی اقشار یا صنوف بیشتر است و برای رسیدن به اوج و تقوا، قدم اول تقوا و صداقت است.

حجت‌الاسلام محمودی زاده ادامه داد: عرصه‌ خبر و رسانه مسئولیتی بزرگ‌بر عهده دارد و بار سنگین مسئولیت جهاد تبیین هم بر عهده این قشر است.

وی با بیان اینکه سرلوحه خبررسانی را در خادثه‌کربلا مشاهده می‌کنیم، حادثه کربلا را دو مرحله دانست و گفت: مرحله اول بر عهده حضرت اباعبدالله بود و در مرحله دوم بر عهده حضرت زینب و امام سجاد(ع) بود که اگر مرحله دوم نبود، قطعا این‌ حادثه اینقدر تاثیرگذار نبود که پس از قرن‌ها جوانان با تاسی به آن حادثه جان خود را فدا کنند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان