کد خبر: ۱۶۰۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۱ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
شهید محمد جهانگیری؛

دومین شهید حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)که بود؟

شهید محمد جهانگیری دومین شهید حادثه تروریستی ۲۲ مرداد از مدافعین حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و یکی از فعالین گروههای جهادی خدمت رسانی در نقاط محروم استان فارس بود.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، شهید محمد جهانگیری متولد ۲ بهمن سال ۱۳۷۶ شهرستان مرودشت بود. پدرش کارمند کارخانه آزمایش بود. وی از کودکی به مسجد و نماز جماعت علاقمند شد و همین موضوع موجب شد در نوجوانی و جوانی به عنوان یکی از فعالین فرهنگی پایگاه حمزه سیدالشهدای مسجد امام رضا(ع) شهرستان مرودشت شناخته و معرفی شود.

فعالیت وی در هیئات مذهبی و خدمت در مراسم عزاداری امام حسین(ع) فقط مختص شهرستان مرودشت نبود چرا که محمد جهانگیری در سال های گذشته یکی از فعالین و چهره های نام آشنای موکب های باب الحوائج و شهید جابر شهرستان مرودشت در مسیر پیاده روی اربعین بود و هر آنچه در توان داشت در مسیر عشق به سرور شهیدان امام حسین(ع) در طبق اخلاص گذاشته بود.

وی در دانشگاه نیز در رشته کاردانی عمران و کارشناسی حسابداری تحصیل کرد. آشنایی و فعالیت او در کارهای عمرانی و فنی باعث شد خیلی زود جذب گروههای جهادی خدمت رسانی به محرومین جامعه شود و در نقاط کم برخوردار شهر یا روستا از جوشکاری گرفته تا هر خدمتی که می توانست انجام می داد.

سال ۱۳۹۹ ازدواج کرد و مدتی بعد در گردان امام علی(ع) مشغول به خدمت شد؛ خدمت به اهل بیت(علیهم السلام) و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) یکی از بزرگترین افتخارات او در زندگی بود و ۲۲ مرداد نیز در راه دفاع از حریم حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) توسط دشمن تکفیری به شهادت رسید و برای همیشه نامش در تاریخ جاودانه شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان