کد خبر: ۱۶۰۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۲
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فارس خبر داد:

اتمام عملیات آب‌رسانی از سددرودزن به شهر لپویی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فارس از اتمام عملیات اجرای فاز نخست خط انتقال آب سددرودزن به شهر لپویی و بهره‌برداری از چاه شماره ۹زرقان و اضافه شدن ۳۰ لیتر بر ثانیه آب به منابع این شهر خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، علی‌جان صادق‌پور روز پنجشنبه از پایان عملیات اجرای فاز اول خط انتقال آب سد درود زن به شهر لپویی خبر داد و گفت: این پروژه آبرسانی که بخشی از اعتبار آن توسط یکی از خیرین نیکوکار این منطقه و شورای شهر لپویی تأمین شده، همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ضمن اظهار خرسندی از اتمام عملیات اجرای این پروژه آبرسانی به تشریح مشخصات فنی آن پرداخت و گفت: پروژه مزبور شامل اجرای هشت هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال آب سد درود زن به شهر لپویی است که با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن به قطر ۲۲۵ میلیمتر اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت آبفا فارس افزود: این پروژه توسط شرکت آبفا فارس اجرا شده و با بهره‌برداری از آن روند آبرسانی به مشترکین شهر لپویی بهبود قابل توجهی خواهد یافت.

بهره‌برداری از چاه شماره ۹زرقان و اضافه شدن ۳۰ لیتر بر ثانیه آب به منابع این شهر

وی همچنین از اتمام عملیات اجرای طرح آبرسانی به شهر زرقان خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از چاه شماره ۹ زرقان و خطوط انتقال آن، ۳۰ لیتر بر ثانیه آب به منابع این شهر اضافه می‌شود.

صادق پور افزود: طرح آبرسانی به شهر زرقان که شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه همراه با اجرای خط انتقال برق و آب است با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال اجرا و به مرحله بهره‌برداری رسیده است که با یاری خداوند در هفته ی دولت وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه سقایان مردم در شرکت آبفا استان فارس به منطو نهضت خدمت رسانی همواره در تلاشند و برای ارائه ی خدمات مطلوب با برنامه و هماهنگی اقدام می‌کنند، اضافه کرد: در هفته دولت که نهادها و سازمان‌های مختلف با رونمایی از فعالیت‌های یکساله خود این ایام را گرامی می دارند، شرکت آبفا استان فارس در یک جشنواره خدمت رسانی، ۷۰ طرح و پروژه ی آب و فاضلاب را در مدار بهره برداری قرار خواهد داد که طرح آبرسانی به شهر زرقان نیز در همین ردیف قرار دارد.

مدیر عامل شرکت آبفا فارس مشخصات فنی این طرح آبرسانی را شامل حفر، تجهیز و برق رسانی به یک حلقه چاه به عمق ۳۰۰ متر با میزان آبدهی ۳۰ لیتر بر ثانیه، اجرای ۴۰۰۰ متر خط انتقال آب با استفاده از لوله های پلی اتیلن به قطر ۲۵۰ میلیمتر و همچنین اجرای ۳۵۰ متر خط انتقال برق با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال عنوان کرد.


انتهای پیام/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان