کد خبر: ۱۶۰۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۳ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۲
رئیسی:

همه امروز سپاه پاسداران را ملجأ و پناه خود می‌دانند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سپاه دو ویژگی اساسی دارد که باید به آن افتخار کرد: سرمایه معنوی و سرمایه اجتماعی، گفت: شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان، همه امروز سپاه را ملجأ می‌دانند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «شیرازه»، رئیس‌جمهور در این مراسم در جمع فرماندهان و مسئولین سپاه با تسلیت ایام عزای سید و سالار شهیدان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم به‌ویژه سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، اظهار کرد: نیروهای مسلح و مجهز در دنیا بسیارند اما آنچه سپاه را از سایر نیروهای مسلح ممتاز می‌کند قدسی‌ات سپاه است و این مهم به‌واسطه ارتباط این نهاد انقلابی با مرکز حاصل شده است.

 رئیسی، ارتباط و اطاعت امر از نایب زمان (عج) را دیگر ویژگی ممتاز سپاه عنوان و تأکید کرد: سپاه علاوه بر جایگاه قدسی خود مبنی بر حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، عمل قدسی و مقدس دارد و شهدای والامقام ما نمونه‌های مجسم این عمل مقدس هستند.

 وی سپاه را مولود بابرکت انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرد: این مولود مقدس تا به امروز مأموریت‌های خطیری بر دوش داشته که مهم‌ترین آن‌ها حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی است.

 رئیس‌جمهور سرمایه معنوی و اجتماعی را از عوامل برتری سپاه توصیف کرد و گفت: همه امروز سپاه را ملجأ و مأمن می‌دانند و حضور سپاه برای مردم اطمینان‌بخش و در منطقه امنیت‌بخش و امیدبخش است.

 وی ادامه داد: حضور سپاه در تمامی عرصه‌ها امنیت‌ساز، آرامش‌بخش و امیدساز بوده و اگر اقدامات سپاه و مجاهدان غیور امت اسلامی برابر داعش نبود امروز تمام اروپا را داعش فراگرفته بود.

 رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: زندگی آرام امروز در اروپا مرهون مجاهدت‌های سپاه است؛ اما متأسفانه آنها قهرمان مبارزه با تروریسم را، قتل سیاسی می‌کنند و سپاهی که در خط مقدم مبارزه با تروریسم است را تروریست معرفی می‌کنند! و این سوالی است که سازمان‌ها بین‌المللی باید به آن پاسخ دهند.

 رئیسی با بیان اینکه سایه جنگ از کشور با مجاهدت سپاه، خون پاک شهدا و مدد الهی کنار رفت گفت: اگر امروز همگان ایران را قدرتمند و باعزت می‌شناسند این قدرت مرهون جان‌فشانی شهدا، مجاهدت نیروهای مسلح و ایستادگی مردم است؛ تولید قدرت در حوزه‌های مختلف اعم از نظامی، علمی، اقتصادی و مجاهدت در میدان مصونیت‌بخش بوده است.

 وی، مجهز بودن امروز سپاه به قدرت مغزافزاری، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را شگرف و شایسته تحسین عنوان و تصریح کرد: در تمامی این عرصه‌ها بایستی همواره به‌روز و به هنگام کارکرد که این در دستور کار سپاه قرار دارد.

 رئیس‌جمهور اهمیت جنگ شناختی و ادراکی را برابر با جنگ سخت عنوان و تصریح کرد: شناخت، تجهیز و اقدام به هنگام و در زمان مناسب در عرصه جنگ شناختی نیز توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند.

 وی افزود: دشمنان تصور کردند با اغتشاشات می‌توانند به انقلاب اسلامی و نظام اسلامی ما آسیب بزنند غافل از اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز به درخت تناوری مبدل شده است، آنان پس از ناکامی برابر ایران اسلامی پیغام‌هایی را مبنی بر اشتباه در رفتار و موضع‌گیری‌های خود در ایام اغتشاشات را برای ما ارسال کردند.

 رئیسی در ادامه تأکید کرد: سپاه با شعار «ما می‌توانیم» وارد میدان شده و این شعار در تمامی عرصه‌ها محقق شده و خودنمایی می‌کند و حضور این نیروی توانمند در کنار سایر نیروهای مسلح دشمنان را مأیوس کرده است.

 رئیس‌جمهور با اشاره به حضور سپاه در عرصه سازندگی نیز اظهار کرد: امروز نام سپاه با محرومیت‌زدایی عجین شده و مردم ایران این دو نام را همواره در کنار یکدیگر می‌شناسند و این سرمایه اجتماعی باید پاس داشته شود و بنده امروز از این بازوان پرتوان نظام اسلامی قدردانی می‌کنم.

 وی، راهبرد دشمن را ایجاد یاس و ناامیدی و در تقابل با راهبرد امید آفرینی نظام اسلامی توصیف و تصریح کرد: امروز راه‌اندازی اردوهای راهیان پیشرفت در کنار اردوهای راهیان نور گامی مؤثر در راستای تبیین پیشرفت‌ها و توانمندی‌های ایران اسلامی در دوران سخت‌ترین تحریم‌ها است.

 رئیسی با بیان اینکه امنیت و اقتدار امروز مرهون اراده مجاهدانی است که جانانه برابر دشمن ایستاده‌اند، گفت: دولت خود را مکلف می‌داند بااراده‌ای محکم در مسیر رفع مشکلات گام برداشته و مسیر پیشرفت و شکوفایی را باقدرت دنبال کند.

 رئیس‌جمهور تأکید کرد: از ابتدای دولت هم حوزه رفع تحریم و هم خنثی‌سازی تحریم را دنبال کرده‌ایم؛ در رفع تحریم‌ها دیپلماسی مقتدرانه و عزتمندانه را دنبال می‌کنیم و در حوزه خنثی‌سازی تحریم‌ها هم معتقدیم امروز از هر زمان دیگری قوی‌تریم و دشمن از هر زمان دیگر ضعیف‌تر است.

 رئیسی در پایان تصریح کرد: امیدواریم این همکاری، همدلی و هم‌افزایی میان دولت، سپاه و نیروهای انقلابی در راستای امیدافزایی مردم و ناکام‌سازی دشمنان تداوم داشته باشد.


 انتهای پیام/

برچسب ها: رئیس جمهور ، سپاه ، شیرازه
نظرات بینندگان