کد خبر: ۱۶۰۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح کرد:

پنج قرارگاه برای خدمات‌رسانی زائران اربعین از سوی وزارت دفاع

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:وزارت دفاع ۵ قرارگاه برای خدمات‌رسانی زائران اربعین اختصاص داده است که در مناطق مختلف می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،امیر خواجه امیری، معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شیراز با ابراز تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهارکرد: یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای حرم، شهدای مدافع سلامت و شهدای حرم شاهچراغ را گرامی می‌داریم و قطعاً کسانی که این‌گونه مزدورانه مردم خداجو و مردمی که برای ادای نماز و ادای احترام به اماکن مذهبی آمده‌اند، مورد عملیات تروریستی قرار می‌دهند به لطف الهی و نیروهای مسلح انتقام سختی از آنها گرفته خواهد شد و آن روز دیر نیست.

 وی با اشاره به‌روز ۳۱ مردادماه به نام روز صنعت دفاعی گفت: نگاه مقام معظم رهبری برای تولید داخلی و بومی‌سازی و نگاه به داخل بود که سبب شد که صنعت دفاعی راه رشد و پیشرفت خود را پیدا کند و در واقع روز صنعت دفاعی روز جهاد صنعت دفاع است که بر اساس دکترین نظامی پشتیبانی نیروهای مسلح را انجام می‌دهند. 

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود:از جدیدترین موارد صنعت دفاعی ساخت ناوشکن دنا بود که در طول ۸ ماه دور دنیا را مأموریتشان انجام دهند بدون اینکه کوچک‌ترین کمکی از کشورهای دیگر بگیرند. ناوشکن دنا با افتخار این مأموریت را انجام دادند و نشان دادند که ساخت ایران چگونه می‌تواند در عرصه جهانی ابراز قدرت کند.

 امیر خواجه امیری با اشاره به دیگر مصادیق در حوزه موشکی، پهپادی و پدافندی عنوان کرد: وزارت دفاع با تولید محصولات جدید بر اساس اقدام بازدارندگی که ما باید برای دفاع و مقابله با تهاجم دشمن توانمندی رزمی را همواره ارتقا دهیم و نقش وزارت دفاع خود را برای امنیت پایدار نشان داده است.

 وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که دوران بزن درویی تمام شده است؛ تصریح کرد: باید همواره روی مولفه‌های ارتقای تجهیزات کار کنیم و در شرایط فزاینده تهدیدات دشمن برای کاهش قدرت دفاعی علی‌رغم تهدید خرابکاری صنعتی ترور دانشمندان و تهاجم مستقیم و حتی جاسوسی نتوانستند جلوی پیشرفت صنایع دفاعی ما را بگیرند و زمانی که حتی سیم‌خاردار هم به ما نمی‌دادند؛ اما امروز در نمایشگاه مسکو کشورهای دیگر استقبال زیادی از محصولات دفاعی ما کردند. 

معاون وزیر دفاع با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع نیروهای سپاه که ما شیب تند را عبور کردیم و به قله‌ها نزدیک شدیم؛ ولی نباید به توانمندی‌ها مغرور شویم، افزود: بایستی با کار شبانه‌روزی و با شوق و امید در بخش‌های مختلف حرکت کنیم. 

وی با اشاره به اینکه امروز قابلیت‌های صنعت دفاعی پاسخگوی نیازهای نیروهای مسلح در عرصه‌های مختلف است به برخی از آنها از جمله در حیطه موشکی، بالستیک و کروز، رزم دریایی هوایی و زمینی و فضایی؛ دفاع سایبری، جنگ ترکیبی جنگ الکترونیک و موارد مشابه اشاره کرد و نمونه‌های انجام شده که تجهیزاتش توسط وزارت دفاع را نام برد.

 معاون وزیر دفاع بر تعامل و ارتباط نخبگان دانشجویی با وزارت دفاع تأکید کرد و گفت: دانشگاهیان توجه کنند برای تعامل با نخبگان و وزارت دفاع سازوکارهایی دیده شده است از جمله حمایت از پروژه‌های دانشجویی که می‌توان از این طریق ارتباطات را گسترش داد. معاون وزیر دفاع همچنین با اشاره به پیاده‌روی بزرگ اربعین گفت: وزارت دفاع ۵ قرارگاه برای خدمات‌رسانی زائران اربعین اختصاص داده است که در مناطق مختلف می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان