کد خبر: ۱۶۰۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۲ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان فارس:

تا کنون ۳۵ هزار گذرنامه زیارتی در فارس صادر شده است

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان فارس گفت: تا کنون در کل استان فارس حدود ۳۵ هزار گذرنامه زیارتی صادر شده که بعضی از آنها در چرخه مانده که بدست متقاضیان برسد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهدی افشین‌فر رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان فارس، با اشاره به تمدید گذرنامه‌های دائمی با برچسب اظهار کرد: با تفاهم‌ بین طرفین عراقی برچسب‌هایی آماده شده است که گذرنامه‌های فاقد اعتبار از تاریخ یک مردادماه ۱۳۹۵ میتوانند با حضور در اداره گذرنامه با استفاده از برچسب گذرنامه خود را تمدید کنند.

وی ادامه داد: این مسئله باعث شده کمی حجم اقدامات صدور گذرنامه ها کمتر شود و عده ای که از قبل گذرنامه داشتند بتوانند راحت تر اقدام کنند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی فارس افزود: گذرنامه های زیارتی از طریق نرم افزار "پلیس من” و هم از طریق مراجعه حضوری در اداره گذرنامه های مرکز استان و شهرستانها قابل اجراست.

 افشین‌فر با بیان اینکه تمام تلاشمان بر این است که مردم در منزل اقدام به ثبت گذرنامه زیارتی کنند، اظهار داشت: کسانی که زیر ۱۸سال دارند چون سیم کارتی بنامشان ثبت نیست باید بصورت حضوری اقدام به گرفتن گذرنامه کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در کل استان حدود ۳۰هزار گذرنامه زیارتی صادر شده است، تصریح کرد: با توجه به ازدحام متقاضیان در نرم افزار "پلیس من” برای گرفتن گذرنامه زیارتی مشکلاتی برای برخی بوجود امد که این افراد میتوانند با تماس به پشتیبانی فنی سایت با شماره تلفن های ۰۲۱۸۱۲۴۰۰۹۰ و ۰۲۱۸۱۲۴۰۰۵۰  مشکلات خود را مطرح کنند.

افشین‌فر گفت: باتوجه به اینکه سال‌های قبل کرونا بود و مردم نیازی به تمدید یا دریافت گذرنامه نداشتند سال قبل با ازدحام زیاد و مشکلاتی روبرو شدیم ولی امسال خوشبختانه نسبت به سال گذشته کارها هماهنگ تر پیش می رود.

وی از زائران خواست تا از موکول کردن دریافت یا تمدید گذرنامه به روز‌های آخر منتهی به اربعین حسینی خودداری کنند.

انتهای پیام/

منبع: پگاه خبر
نظرات بینندگان