کد خبر: ۱۶۰۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
مدیرکل راه و شهرسازی فارس:

۸ هزار واحد نهضت مسکن تا دهه فجر تکمیل می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: بر اساس ثبت‌نام‌ها و پالایش‌های انجام شده، در استان ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح باید ساخته شود.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمود رضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی فارس در اجلاس شورای اسلامی فارس در شیراز گفت: در این بازدید‌ها به دنبال این هستیم تا با حضور در محل اجرای هر پروژه، از نزدیک مسائل و مشکلات احتمالی را بررسی کرده و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنیم.

وی ادامه داد: هم اینک در برخی شهر‌های استان از جمله اقلید، آباده و ارسنجان، پروژه‌های نهضت ملی مسکن پیشرفت خوبی داشته که امیدواریم این بازدید‌های میدانی کمک کند در آن شهر‌هایی که کار به کندی پیش می‌رود، موانع برداشته شده و کار‌ها سرعت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس، سهم این استان از طرح نهضت ملی مسکن را ۲۴۰ هزار واحد برشمرد و گفت: بر اساس ثبت‌نام‌ها و پالایش‌های انجام شده، در استان ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح باید ساخته شود.

طالبان گفت: از این ۱۴۰ هزار واحد، ۷۵ هزار واحد باید در شهرستان شیراز احداث شود که تاکنون برای ۲۵ هزار واحد زمین تامین شده است.

وی با بیان اینکه تا اواخر سال ۱۴۰۰ در استان حدود ۴۹۵ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده بود، گفت: این میزان به حدود ۴۸۰۰ هکتار رسیده که بیشترین میزان تامین زمین در کشور مربوط به استان فارس است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به اینکه بیشترین توافق‌های انجام شده با بخش‌های خصوصی و دولتی در بحث تامین زمین نیز متعلق به استان فارس است، گفت: تاکنون افزون بر ۲۱۰۰ هکتار از این زمین‌ها در قالب توافق با بخش‌های خصوصی و دولتی تامین شده و در خدمت طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته است.

طالبان گفت: بحث تامین زمین در استان تقریبا حل شده و فقط در شیراز با موانعی مواجه هستیم که امیدواریم این موانع با طرح در شورای عالی محیط زیست حل و فصل شده و زمین مورد نیاز در این کلانشهر نیز در اختیار مردم قرار گیرد.

۸ هزار واحد نهضت مسکن تا دهه فجر تکمیل می‌شود

وی گفت: هم اینک در برخی شهر‌های استان مانند شیراز و مرودشت و چند شهر دیگر برای اجرای پروژه‌های مسکن پیمانکار گرفته‌ایم و در سایر شهر‌ها نیز حدود ۳۵ هزار واحد در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

طالبان با بیان اینکه راه و شهرسازی تنها متولی اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیست بلکه مجموعه‌های دیگر اعم از آب، برق، گاز، شورا‌ها و شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز باید پای کار باشند، گفت: در فارس انصافا تاکنون شاهد همکاری و تعامل خوب این مجموعه‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بوده‌ایم.

این مقام مسئول گفت: روند اجرای برخی پروژه‌های نهضت ملی مسکن به گونه‌ای است که می‌توان امیدوار بود که تا دهه مبارک فجر امسال در بسیاری از شهر‌ها حداقل هشت هزار واحد را بتوانیم تحویل مردم دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس همچنین با بیان اینکه هیچ پروژه راهسازی در استان متوقف نیست، عنوان کرد: به جز آزادراه، هم‌اینک ۹۲۳ کیلومتر پروژه راهسازی در این استان در دست اجرا است که از این میزان ۵۷۲ کیلومتر آن راه اصلی است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان