کد خبر: ۱۶۰۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
در رتبه‌بندی جهانی شانگهای قرار گرفت؛

دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در ردیف ۱۰۰۰دانشگاه برتر جهان

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: این دانشگاه موفق شد در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۳ شانگهای، در ردیف هزار دانشگاه نخست جهان قرار گیرد.
به گزارش  خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محسن رازقی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام این خبر که این دانشگاه در ردیف 1000دانشگاه برتر جهان جای گرفت، رتبه‌بندی شانگهای را یکی از معتبرترین رتبه‌بندی ‌های جهانی عنوان کرد که برای نخستین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی، در سطح بین‌‌المللی منتشر شد و پس از آن به ‌طور سالانه به روز می‌شود.

 وی با بیان اینکه این نظام رتبه‌ بندی یک سازمان مستقل در زمینه اطلاعات آموزش عالی است و از نظر قانونی تابع هیچ دانشگاه یا سازمان دولتی نیست، افزود: این مرکز به ‌عنوان یک مرکز پیشرو و قابل اعتماد برای رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهان شناخته می‌شود.

رازقی با اشاره به موفقیت این دانشگاه همراه با دو دانشگاه علوم پزشکی پایتخت شامل دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی در این رتبه بندی معتبر علمی اظهار کرد: در این رتبه بندی، چهار معیار کیفیت آموزش، کیفیت در زمینه اعضای هیات علمی، برونداد پژوهشی و عملکرد سرانه، در قالب 6 شاخص مورد ارزیابی قرار می گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌ پزشکی شیراز ضمن اعلام این خبر، این دستاورد را حاصل تلاش اساتید، دانشجویان و محققان توانمند دانشگاه علوم‌ پزشکی شیراز در ارائه آموزش های باکیفیت و انجام تحقیقات ارزشمند در حیطه های بالینی و علوم‌ پایه سلامت و انجام طرح های کاربردی دانست و از اساتید و دانشجویان دانشگاه به پاس تلاش مستمر در این زمینه و کسب این موفقیت، تقدیر کرد.

دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با حدود ۱۰ هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف و نزدیک به هزار عضو هیات علمی و 17 دانشکده مستقر در شیراز و شهرستان های استان فارس، دارای حدود هشت دهه پیشینه آکادمیک بوده و به عنوان یکی از دانشگاه های تراز اول کشور شناخته می شود.

 انتهای پیام/
نظرات بینندگان