کد خبر: ۱۶۰۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

یادواره ۳۸۶ شهید دانشجوی استان فارس برگزار شد

در این مراسم که با مداحی، روایتگری، نمایشگاه و برنامه‌های فرهنگی، مذهبی همراه بود، حجت‌الاسلام سید حسین مومنی از اساتید حوزه و کارشناسان مذهبی و مطرح کشوری به سخنرانی پرداخت و بر انتقال پیام شهدا به جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،  در راستای اجلاسیه سرداران، امیران و ۱۵ هزار شهید ولایتمدار استان فارس و همچنین کنگره ملی شهدای دانشجو، آئین یادواره ۳۸۶ شهید دانشجوی استان فارس برگزار شد.

در این مراسم که با مداحی، روایتگری، نمایشگاه و برنامه های فرهنگی، مذهبی همراه بود، حجت الاسلام سید حسین مومنی از اساتید حوزه و کارشناسان مذهبی و مطرح کشوری به سخنرانی پرداخت و بر انتقال پیام شهدا به جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان تاکید کرد.

سید مصطفی موسوی، مدیر فرهنگسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در حاشیه این مراسم با اشاره به اجلاسیه سرداران، امیران و ۱۵ هزار شهید استان فارس و کنگره ملی شهدای دانشجو اظهار داشت: در این راستا یادواره ۳۸۶ شهید دانشجوی ولایتمدار استان فارس برگزار شده و برنامه های آن نیز در طول سال ادامه دارد.

وی با اشاره به تولیدات محتوایی هنری و رسانه ای عمیق و اثرگذار در حیطه ایثار و شهادت شامل مستند، فیلم کوتاه فاخر، تالیف کتاب زندگی نامه شهدای دانشجوی استان فارس، قطعات موسیقی، کلیپ، مقاله، داستان کوتاه و... در راستای یادواره شهدای دانشجوی فارس افزود: تیم های جمع آوری اسناد و آثار شهدای دانشجوی استان تشکیل شد و اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.

مدیر فرهنگسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه تشکیل انجمن راویان جوان دانشجو، پویش "من و رفیق شهیدم"، محافل شهدایی در خوابگاه های دانشجویی، سرکشی از خانواده های محترم شهدای دانشجو از برنامه های ذیل یادواره شهدای دانشجوی فارس است اضافه کرد: نمایشگاه شهدا و دستاوردهای علمی دفاع مقدس، اعزام تیم های هنری برای اجرای برنامه در راستای ایجاد شور و شعور شهدایی در دانشگاه ها صورت گرفته و ادامه دارد.

موسوی با بیان اینکه برای طراحی و نصب المان و یادمان شهدای دانشجو در مراکز شهری و دانشگاه ها پیگیری های لازم صورت گرفته است ادامه داد:  برگزاری یادواره های شهدای دانشجوی دانشگاهی و شهرستانی و همچنین جشنواره مسابقات ورزشی از دیگر اقدامات صورت گرفته است که در طول سال ادامه دارد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان