کد خبر: ۱۶۰۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل هلال‌احمر فارس مطرح کرد:

استقرار کادر جمعیت هلال احمر فارس در سامرا و بلد ویژه مراسم اربعین

مدیرعامل هلال‌احمر فارس گفت: امسال برای پنجمین سال متوالی، تیم‌هایی از این جمعیت با همکاری هیئت پزشکی اول شهریور به عراق اعزام می‌شوند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حسین درویشی مدیرعامل هلال‌احمر فارس ضمن تشریح فعالیت‌های اختصاصی جمعیت هلال احمر فارس در ایام اربعین

 حسینی، گفت: امسال برای پنجمین سال متوالی، تیم‌هایی از این جمعیت با همکاری هیئت پزشکی اول شهریور به عراق اعزام می‌شوند.

مدیرعامل هلال‌احمر فارس با اشاره به فعالیت تیم یاد شده بین حداقل ۱۵ تا حداکثر ۱۸ روز در عتبات عالیات، بیان کرد: این تیم شامل کادر درمانی عمومی و تخصصی، پیراپزشکی، فوریت‌های پزشکی، تکنسین‌های دارویی، نیرو‌های پشتیبانی و خدماتی و امدادگران و نجاتگران کادر و داوطلب است.

وی گفت: انتقال تجهیزات پزشکی، درمانی و دارویی همراه با یک دستگاه ایسوزو به کشور عراق برای استقرار در درمانگاه‌های استان، اعزام دو نفر نیروی متخصص به کشور عراق به منظور استقرار در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC)، اعزام شش دستگاه آمبولانس به کشور عراق برای استقرار در درمانگاه‌های سامرا، امامزاده سید محمد و عمود ۱۸۸، اعزام سه دستگاه آمبولانس به همراه نیروی نجاتگر به منظور استقرار در مبادی مرزی کشور عراق، اعزام یک دستگاه تریلی کانتینتر دار به کشور عراق به همراه دو نجاتگر برای انتقال دارو از مبدا تهران به کشور عراق و اعزام ۲ تیم فرماندهی عملیات با خودرو به عراق برای پوشش خدمات مورد نیاز درمانگاه‌های هلال‌احمر از فعالیت‌های این جمعیت برای خدمت رسانی به زائرین است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: همه عوامل و نیرو‌های امدادی ۳۲ پایگاه امداد شهری شعب، ۲۲ پایگاه امداد و نجات و هفت پایگاه امداد کوهستان مستقر در مسیر‌های مواصلاتی زائرین در سراسر استان به صورت آماده باش در آمده‌اند.

استقرار کادر جمعیت هلال احمر فارس در سامرا و بلد ویژه مراسم اربعین

درویشی با اشاره به برپایی موکب‌های اربعین در مبادی ورودی و خروجی استان بیان کرد: در شهرستان‌های نی‌ریز و رستم، با استقرار کانکس و ارائه خدمات امدادی، دارویی و درمانی همراه با استقرار یک پزشک و تیم امداد و نجات، آماده خدمت رسانی به زائرین هستیم. 

وی فعالیت تیم اعزامی فارس را کاملا داوطلبانه اعلام کرد و توضیح داد: مبنای شکل‌گیری این خدمت داوطلبانه به اقدام چند سال اخیر خیرین و گروه‌های خودجوش مردمی شهرستان داراب باز می‌گردد که جمعیت هلال احمر نیز وظیفه پشتیبانی و ارائه خدمات امدادی را بر عهده داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس ادامه داد: با توجه به عملکرد مطلوب تیم اعزامی داراب به شهر سامرا در ایام اربعین، مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به صورت رسمی مسئولیت ارائه خدمات داوطلبانه امدادی و پزشکی به زائران این مراسم معنوی و مردم آن منطقه و برپایی درمانگاه عمود ۱۸۸ ویژه عملیات اربعین در مسیر نجف به کربلا را به جمعیت فارس واگذار کرد.

انتهای پیام/


نظرات بینندگان